4 ADA BİRDEN ''MEGA KOS - KALYMNOS - PSERIMOS - PLATI TURU''

MEGA KOS - KALYMNOS - PSERIMOS - PLATI TURU

Konaklama : PARADISE BUTİK HOTEL, 3* AEGEON HOTEL ve 4* BLUE LAGOON CITY HOTEL’DE KONAKLAMA

Tur Süresi : 1 Gece 2 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 149 € 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

 - 4 ADA BİRDEN - ŞOK ŞOK ŞOK! - 

MEGA KOS - KALYMNOS - PSERIMOS - PLATI  TURU

 


15 - 16 Temmuz (2 Gün - 1 Gece) 

 

 

< İzmir - Bodrum Otobüs Ulaşımı ile Kos Merkez Turu Dahil ! > 

 

 

'Ada Turizmi Öncüsü FMA TRAVEL Farkı ile '

 

 

...

 

1. GÜN - CUMARTESİ  / KOS’UN YEŞİL DOĞASINA ve KÖYLERİNE YOLCULUK: DIKEOS DAĞI – ZIA KÖYÜ – TIGKAKI – PLATANI 

Sabah 04.15’de Mavişehir Egepark Önü, 04.30’da Karşıyaka Anıtı önü, 04.45’de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi önü, 05.00’de Üçkuyular Shell önünde buluştuktan sonra Dört Ada Turu için Bodrum’a doğru gezimize başlıyoruz. 08.30’da Bodrum Kale Limanı’nda buluştuktan sonra gümrük işlemlerimizi tamamlayarak Güney Ege’nin en çok ziyaret edilen adalarından biri olan Kos’a doğru Ege Denizi’nde mavi yolculuğa başlıyoruz.  Sabahın en güzel saatlerinde ulaştığımız  tıbbın babası Hipokrates’in doğum yeri olan bu güzel adada ilk olarak rehberimiz eşliğinde ada merkezini tanımak için otobüste yerlerimizi alıyoruz. Bu keyifli gezinti esnasında ilk olarak Kos Limanı’na yaklaşırken bizi karşılayan Tarihi Kos Kalesi ( Kastro Neretzias )’ni görüyoruz. Gezimiz esnasında İtalyan işgali döneminde yapılan Polis Karakolu, ünlü Hipokrat Heykeli’ni, Meryem Ana Kilisesi’ni, Kos’un eski hastane ve okul binalarını, Kos Marinası’nı panoramik biçimde görüyoruz. Aracımızla Kos’un kalbindeki eski mahalleleri, tarihi binalarını ve kültürünü tanıma fırsatı bulduğumuz Kos Adası Merkez Turu’nu tamamladıktan sonra isteyen misafirlerimizle  “Kos Adası Keşif Turu” için yolculuğumuza devam ediyoruz. İlk olarak adanın en turistik bölgelerinden biri olan Tigkaki Sahili’nde mola veriyor ve keyif kahvelerimizi içiyoruz. Sonrasında arzu eden misafirlerimizle Kos’un ünlü şaraplarının yapıldığı bir üzüm bağına konuk oluyor, mahzenleri gezerek tadım yapma şansı yakalıyoruz. Keyifle geçen anların ardından Dikeos Dağı eteklerindeki Zia Köyü’ne doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Bu yolculuk esnasında karşımızda yer alan Kalymnos ve Pserimos Adaları’nı ve adanın tek gölü olan Tigkaki Sahili’ndeki Tuz Gölü’nü izliyoruz. Zia’ya ulaştığımızda geleneksel ürünlerin satıldığı köy çarşısında yaptığımız gezinti esnasında Kos Adası’na özgü yöresel ürünlerden alma şansını yakalıyoruz. Daha sonra Yunan mutfağının geleneksel tatlarından oluşan keyifli bir öğle yemeği almak için manzaralı bir köy restoranında yerlerimizi alıyoruz. Öğleden sonra Kos Türklerinin yoğun yaşadığı bir dönemin Kerme bugünün Platani Köyü’ne giderek şaraptan peynire, baldan reçele kadar Kos Adası ve Yunanistan’a özgü ürünlerin satıldığı yerel bir markete konuk oluyoruz. Gün sonunda otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz. Akşam arzu eden konuklarımızla Kos Gecesi’ni yaşamak ve Yunan Müziği eşliğinde doyasıya eğlenmek için bir Yunan Tavernası’na konuk oluyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.   

 

2. GÜN - PAZAR / ÜÇ GÜZEL ADA’YA MAVİ YOLCULUK: KALYMNOS – PSERIMOS ve PLATI

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Kos’a komşu üç güzel Ege adasını yakından tanımak ve masmavi sularda serinlemek için Kalymnos, Pserimos ve Plati Adaları turumuzu gerçekleştirmek üzere gezi teknesinde yerlerimizi alıyoruz. Bodrum manzaraları eşliğinde ulaştığımız sünger adası Kalymnos’ta birbirinden güzel Kalymnos evlerini yakından tanıyor ve süngercilik hakkında önemli bilgiler alıyoruz. Sadece 15 kadar ailenin yaşadığı Pserimos Adası’nda verdiğimiz mola esnasında Pserimos’un eşsiz sahilinde yüzme keyfi yaşamanın yanı sıra deniz kıyısındaki tavernaların birinde içlerimizi serinleten frapelerimizi içiyoruz. Birbirinden güzel manzaralar eşliğinde birçok koyda verdiğimiz molaların ardından Plati Adası’nın inanılmaz berraklıktaki sularında teknemiz motorları durduruyor ve balıklar arasında yüzme keyfi yaşıyoruz. Gün sonunda üç güzel adayı yakından tanıdığımız mavi yolculuğumuzu tamamlayarak Kos’a doğru demir alıyoruz ve bizleri Bodrum’a götürecek feribotumuzda yerlerimizi alıyoruz. Bodrum Limanı’na ulaştığımızda kısa bir süre duty free alışverişimizi yaptıktan sonra bir başka FMA TRAVEL turunda tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

 

Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır.


Yunanistan limanları ve otellerinde talep edilen turist ziyaretçi vergileri konuklar tarafından ödenir!


İklim koşullarına ve teknik arızaya bağlı “force major” hallerde adalarda mahsur kalınması halinde acente sadece tur programındaki fiyata dahil hizmetleri vermekle yükümlüdür. Misafirlerin program dışı konaklama, yeme - içme harcamaları kendilerine aittir. Force major haller sigorta kapsamında değildir.


Tur başlangıç ve bitiş yeri Kos Limanı’dır. Transfer hizmeti paket program dışında sunulan ekstra bir hizmettir.


2000’li yılların başından itibaren Kos da dahil birçok Yunan Adası’na Sanat Tarihçi – Ülkesel Rehber Fatih M. Aygüneş’in rehberliğinde ilk kültür turlarını düzenleyen FMA TRAVEL’ın tur programları, tur başlıkları ve de tur metinleri tümüyle ya da kısmen taklit edilemez. Bunu yapan kişi ve acenteler hakkında FMA TRAVEL yasal haklarını Asliye Ticaret Mahkemeleri nezdinde koruma altına almıştır.


Bu tur programının metni ilk kez 01.04.2012 tarihinde yayınlanmıştır. O günden sonra ana metinde kapsamlı bir değişiklik olmamakla beraber metnin son hali 01.03.2023 tarihinde matbu ve dijital olarak güncellenmiştir. 

      

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

PARADISE BUTİK HOTEL, 3* AEGEON HOTEL ve 4* BLUE LAGOON CITY HOTEL’DE KONAKLAMA

< 2. GÜN ÖĞLE YEMEĞİ

< BODRUM - KOS - BODRUM FERİBOT ULAŞIMI

< KOS ADASI MERKEZ TURU

İZMİR – BODRUM – İZMİR OTOBÜS ULAŞIMI

< KOS - KALYMNOS - PSERIMOS - PLATI ADALARI TEKNE TURU

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< 1. GÜN ÖĞLE YEMEĞİ 

< YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI

< ŞARAP MAHZENİ GEZİSİ ve KOS ŞARAPLARI TADIMI

< VİZE ÜCRETİ ( Yeşil pasaport ve Schengen vizesi olmayanlar için )

< 65 YAŞ ÜSTÜ KONUKLARDAN SİGORTA HİZMETİNDE

  EKSTRA SUR-PRIM ÜCRETİ ALINACAKTIR  

< TAVERNA EĞLENCESİNDE ALINAN ALKOLLÜ ve ALKOLSÜZ İÇECEKLER

 


KONFOR ve EĞLENCE PAKETİ

 CANLI MÜZİKLİ TAVERNA’DA AKŞAM YEMEĞİ ( 40 EURO )

 KOS KÖYLERİ TURU (Dikeos Dağı, Zia Köyü, Platani Köyü, Tigkaki Tuz Gölü) ( 35 € ) 

 


*** 75 EURO EDERİNDEKİ PAKET ACENTEDE SATIN ALINDIĞI TAKDİRDE

   YALNIZCA 51 EURO ÖDENECEKTİR. ***

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

04.15’de Mavişehir Egepark Önü, 

04.30’da Karşıyaka Anıtı önü, 

04.45’de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi önü, 

05.00’de Üçkuyular Shell önü

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi