MEGA KOS ve KALYMNOS ADASI

KOS ve KALYMNOS ADASI (Bodrum'a Komşu İki Ada)

Konaklama : KOS ADASI MERKEZİNDE DENİZE SIFIR 4* KOSTA PALACE HOTEL'DE O.K. KONAKLAMA

Tur Süresi : 1 Gece 2 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 129 € 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

 * * * MEGA KOS ve KALYMNOS TURU * * *

 


<<< ŞOK FİYATLA, HERKES GÖRSÜN DİYE >>>

 

EKSTRA TUR OLMADAN DOLU DOLU MEGA KOS ve KALYMNOS TURU


'KOS ADASI MERKEZİNDE 4* KOSTA PALACE HOTEL’DE KONAKLAMA AVANTAJI İLE' 

 

16 - 17 Kasım | 23 - 24 Kasım | 30 Kasım - 01 Aralık | 07 - 08 Aralık | 14 - 15 Aralık | 21 - 22 Aralık | 28 - 29 Aralık  (2 Gün - 1 Gece) 

...

 

1. GÜN CUMARTESİ  / HIPOKRAT’IN ADASI KOS’A YOLCULUK VE MEGA KOS TURU 

Sabah 04.15’de Mavişehir Egepark Önü, 04.30’da Karşıyaka Anıtı önü, 04.45’de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi önü, 05.00’de Üçkuyular Shell önünde buluştuktan sonra İzmir Çıkışlı Kos Turu için Bodrum’a doğru gezimize başlıyoruz. Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılarak Ege’nin en güzel adalarından biri olan Kos’a doğru yol alıyoruz. Sabahın en güzel saatlerinde ulaştığımız tıbbın babası Hipokrates’in doğum yeri olan bu güzel adada ilk olarak rehberimiz eşliğinde ada merkezini geziyoruz. Bu keyifli gezinti esnasında ilk olarak Kos Limanı’na yaklaşırken bizi karşılayan Tarihi Kos Kalesi ( Kastro Neretzias )’ni görüyoruz. Daha sonra Plateia Platanou Meydanı’nı taçlandıran ve Hipokrat’ın gölgesinde derslerini verdiğine inanılan binlerce yıllık Hipokrat Çınarı’nı fotoğraflıyoruz.  Merkezdeki gezimizi İtalyan işgali döneminde yapılan Polis KarakoluRoma AgorasıEleftheria MeydanıCezayirli Hasan Paşa Cami, Defterdar Cami, Eleftheria Meydanı ve Halk Agorası ( Dimotiki Agora )  gibi yapıları panoramik biçimde görerek tamamlıyoruz. Kos Adası Merkez Turu’nu tamamladıktan sonra arzu eden konuklarımızla ekstra olan “Kos Adası Keşif Turu” için yola çıkıyoruz. İlk olarak Dikeos Dağı eteklerinde yer alan yemyeşil bir dağ köyü olan Zia Köyü’ne doğru gezimize devam ediyoruz. Zia Köyü’ndeki geleneksel ürünlerin satıldığı köy çarşısında yaptığımız keyifli gezinti esnasında Kos Adası’na özgü yöresel ürünlerden alma şansını yakalıyoruz.  Daha sonra Yunan mutfağının geleneksel tatlarından oluşan keyifli bir öğle yemeği almak için manzaralı bir köy restoranında yerlerimizi alıyoruz. Bu esnada karşımızda yer alan Kalymnos ve Pserimos Adaları’nı ve adanın tek gölü olan Tigaki Sahili’ndeki Tuz Gölü’nü izliyoruz. Öğleden sonra Kos merkezindeki 4* Kosta Palace Hotel’ine dönüyor ve dinleniyoruz. Akşam saatlerinde Kos gecesini yaşamak ve de Yunan müziğinin tadını çıkararak eğlenmek için arzu eden konuklarımızla bir Yunan Tavernası’na konuk oluyoruz. Burada canlı müzik eşliğinde doyasıya eğlenerek balık menülü akşam yemeğimizi alıyoruz. 

 

2. GÜN PAZAR  ( Süngerin ve Kaya Tırmanışlarının Adası Kalymnos’a Yolculuk )

Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılarak Ege’nin en güzel adalarından biri olan Kalymnos’a doğru yol alıyoruz. Osmanlı döneminde Kilimli adı ile bilinen bu adada ilk olarak merkez yerleşim olan Pothia’yı yakından tanıyoruz. Daha sonra bizleri bekleyen otobüsümüzde yerlerimizi alarak ada etrafında keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Bu gezimiz esnasında ilk olarak adanın en eski yerleşim yeri olan Horio’ya ulaşıyoruz. Ada’nın ortaçağdan günümüze kalmış Horas Kalesi’ne ve çok sayıdaki tarihi eve ev sahipliği yapan köy yerleşiminde kısa bir mola veriyor ve kısa bir gezintiye çıkıyoruz. Daha sonra kaya tırmanışları ile ünlü Kalymnos adasında birbirinden zor ve renkli tırmanma rotalarına ev sahipliği yapan adanın kuzeybatı yönüne doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Bu esnada hemen yanı başımızdaki birkaç yüz kişinin yaşadığı Telendos Adası’nı ve uzaklardaki Leros Adası’nı panoramik olarak görüyoruz. Öğle saatlerinde adanın yemyeşil doğaya ve eşsiz plajlarına sahip Myrties ve Masouri Köyleri’ne gidiyoruz. Burada geçirdiğimiz keyifli anların ardından öğle yemeğimizi almak ve de alışveriş yapabilmek için başkent Pothia Limanı’na dönüyoruz. Burada rehberimizin verdiği serbest zamanın ardından bizleri Kos Adası’na götürecek gemide yerlerimizi alıyoruz. Kos Limanı’na ulaştığımızda vakit kaybetmeden Kos gümrüğünde çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve deniz yolu ile Bodrum’a dönüyoruz. Bodrum’a ulaştığımızda Marina’da  bizleri bekleyen otobüsümüzle İzmir’e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız İzmir’de bir başka FMA TRAVEL turunda tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz. 

 

* Yunanistan ve başka ülkelerde limanlarda veya otellerde talep edilen turist ziyaretçi vergileri konuklar tarafından ödenir.

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır...

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< KOS ADASI’NDA DENİZE SIFIR 4* KOSTA PALACE HOTEL’DE

   ODA+KAHVALTI KONAKLAMA

< BODRUM – KOS – BODRUM FERİBOT ULAŞIMI

< KOS ADASI MERKEZ TURU

< KOS ADASI KEŞİF TURU (Dikeos Dağı, Zia Köyü, Platani Köyü,

   Tigkaki Tuz Gölü

< KALYMNOS ADASI VE MRYTIES TURU

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI ( 50 TL )

 

KONFOR ve EĞLENCE PAKETİ

  CANLI MÜZİKLİ TAVERNA’DA BALIK MENÜLÜ AKŞAM YEMEĞİ ( 35 EURO )

  İZMİR – BODRUM - İZMİR OTOBÜS ULAŞIMI ( 30 EURO )

 

*** 65 EURO EDERİNDEKİ PAKET ACENTEDE SATIN ALINDIĞI TAKDİRDE

   YALNIZCA 36 EURO ÖDENECEKTİR. ***

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

Sabah

04.15’de Mavişehir Egepark Önü,

04.30’da Karşıyaka Anıtı önü,

04.45’de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi önü,

05.00’de Üçkuyular OPET

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi