KAPADOKYA ve KAYSERİ

KAPADOKYA ve KAYSERİ

Konaklama : 4* VERA TAŞSARAY HOTEL'DE 2 GECE Y.P. KONAKLAMA

Tur Süresi : 3 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 649 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

* * * K A P A D O K Y A ve K A Y S E R İ * * *


<<< Kıyıda Köşede Değil Kapadokya’nın Kalbi ÜRGÜP’te Konaklama Ayrıcalığı ile >>>

  

23 - 26 Nisan (3 Gün - 3 Gece) 

...

 

05 MART PERŞEMBE - HAREKET

Akşam saat 20:00'de Mavişehir EgePark Önü, 20:10'da Bostanlı İskelesi, 20:20'de Karşıyaka Anıt, 20:30'da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi, 20:40'da Konak Sabancı Kültür Merkezi, 20:50'de Hatay – Üçyol ve 21:00'de Bornova Ege Üniversitesi Kampüs Girişi'nde buluştuktan sonra Harikalar Diyarı Kapadokya'ya doğru gezimize başlıyoruz.

 

1. Gün: KAPADOKYA – HACI BEKTAŞ-I VELİ – KAYSERİ – AVANOS – ÜRGÜP

06 MART CUMA

Sabah saatlerinde alacağımız extra sabah kahvaltısından sonra 13.yy tasavvuf felsefesinin önemli isimlerinden Hacı Bektaş Veli Dergahı'na doğru yöredeki gezimize başlıyoruz. Burada Hacı Bektaş-ı Veli ve Balım Sultan'ın Türbeleri'ni ve müze olarak ziyarete açılan Külliye'yi geziyoruz. Daha sonra Anadolu'daki birçok Selçuklu eserine ev sahipliği yapan ticaret ve sanayi kenti Kayseri'ye doğru gezimizi sürdürüyoruz. Kayseri'de Kayseri Kalesi, Huand Hatun Cami ve Türbesi, Anadolu'nun ilk kapsamlı hastanesi Gevheri Nesibe Şifahanesi, Tarihi Saat Kulesi, Mimar Sinan'ın memleketinde yaptığı tek ve mütevazı eseri Kurşunlu Cami, Mimar Sinan Parkı, Yer altı Çarşısı ve Güpgüpoğlu Konağı'nı panoramik olarak görüyoruz. Öğle saatlerinde yöreye özgü yağlama ve mantılarımızı yedikten sonra Kızılırmak'ın orta yerinden aktığı Avanos'a doğru yola çıkıyoruz. Avanos'da yaptığımız kısa gezintinin ardından bir çanak – çömlek atölyesine konuk oluyor ve Kızılırmak çamurunun çömlekçi çarkında şekil alışına tanık oluyoruz. Öğleden sonra Kapadokya'nın gözbebeği Ürgüp'e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde bizleri karşılayan Üç Güzeller'de verdiğimiz kısa molanın ardından Asmalı Konak ve Turasan Şarap Fabrikası'nı geziyoruz. Kapadokya'nın birbirinden güzel üzümleri ile yapılan şarapların tadımını yapıyor ve alış veriş yapıyoruz. Gün sonunda Kapadokya’nın kalbinde yer alan Ürgüp’de 4* Vera Taşsaray Hotel’e yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. 

 

2. Gün: TEMENNİ TEPESİ - GÖREME - PAŞABAĞLAR - SINASOS - GÜVERCİNLİK VADİSİ – UÇHİSAR

07 MART CUMARTESİ

Kapadokya'da geçirdiğimiz güzel gecenin ardından sabahın ilk saatlerinde arzu eden konuklarımızla Kapadokya'yı gökyüzünden izlemek için extra olan balon turuna katılıyoruz. Daha sonra otelde aldığımız kahvaltının ardından Temenni Tepesi'ne çıkıyoruz. Burada Ürgüp'ü panoramik olarak izliyor ve IV. Kılıçarslan'ın Türbesi'ni yakından tanıyoruz. Daha sonra Kapadokya'nın en güzel mimarisine ve Konstantin – Eleni Kilisesi'ne ev sahipliği yapan Mustafapaşa ( Sinasos )'a doğru gezimizi sürdürüyoruz. Öğleye doğru Göreme Açıkhava Müzesi'ne doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Kaya kiliselerini rehberimiz eşliğinde geziyor ve freskoları yakından tanıyoruz. Güvercinlik Vadisi'nde güvercin evlerini görüyor ve Paşabağlar'da yörenin en büyük peri bacalarını görüyoruz. Öğleden sonra gittiğimiz Uçhisar'da Uçhisar Kalesi'ni ve açıklarda Erciyes Dağı'nı görüyoruz. Gün sonunda otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi aldıktan sonra dinleniyoruz.  

 

3. Gün: DERİNKUYU - IHLARA VADİSİ - SULTAN HAN - KONYA - MEVLANA - NASREDDİN HOCA

08 MART PAZAR

Otelimiz de aldığımız harika açık büfe sabah kahvaltısının ardından yer altı kenti ile ünlü Derinkuyu'ya doğru yola çıkıyoruz. Derinkuyu'da ünlü yer altı kentini gezdikten sonra bir doğa harikası olan Ihlara Vadisi'ni gezmek için yola çıkıyoruz. Ihlara Vadisi'nde Melendiz Çayı'nın etrafında yer alan kaya kiliselerini geziyoruz. Ihlara'da geçirdiğimiz keyifli anların ardından Anadolu'nun en büyük hanı Sultan Han'a doğru yola çıkıyoruz. 13 yy. da inşa edilen Anadolu'nun en büyük kervansarayını yakından tanıdıktan sonra öğle saatlerinde ulaştığımız Konya'da ünlü fırın kebabı ve etli ekmekten oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından Konya'nın simgesi Mevlana Dergahı ve Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Akşehir'e gitmek için Konya'dan ayrılıyoruz. Akşehir'de mizahın atası Nasreddin Hoca'nın Türbesini ve Gülmece Parkı'nı ziyaret ediyoruz. Kapadokya'da geçirdiğimiz üç güzel günün ardından İzmir'e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde ulaştığımız İzmir'de bir başka FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır...

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< 4* VERA TAŞSARAY HOTEL'DE 2 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

< ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

< OTELDEKİ SABAH ve AKŞAM YEMEKLERİ

< REHBERLİK HİZMETİ ve OTOBÜSTEKİ İKRAMLAR

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< OTELDEKİ EKSTRA YİYECEK ve İÇECEKLER

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< BALON TURU

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

Perşembe Akşam

20:00'de Mavişehir EgePark Önü,

20:10'da Bostanlı İskelesi,

20:20'de Karşıyaka Anıt,

20:30'da Alsancak Gar FMA TRAVEL Ofis Önü,

20:40'da Konak Sabancı Kültür Merkezi,

20:50'de Hatay – Üçyol

21:00'de Bornova Ege Üniversitesi Kampüs Girişi

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi