GÖKÇEADA - BOZCAADA ve ASSOS ANTİK KENTİ

GÖKÇEADA - BOZCAADA ve ÇANAKKALE

Konaklama : MASİ BUTİK HOTEL ( GÖKÇEADA ) 1 GECE Y.P. KONAKLAMA

Tur Süresi : 2 Gece 2 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 349 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

İKİ ADA BİRDEN

 

* * * GÖKÇEADA – BOZCAADA ve ASSOS ANTİK KENTİ * * *

 

 05 - 07 Nisan | 12 - 14 Nisan | 19 - 21 Nisan | 26 - 28 Nisan (2 Gün - 2 Gece)

 

<<< Masi Butik Hotel (Gökçeada) Konaklama Farkı ile >>>

 

 ...

 

HAREKET 

Gece 23.00'de Üçkuyular Shell önü, 23.10'da Göztepe İskelesi önü, 23.20'de Sabancı Kültür Merkezi önü, 23.30`da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi, 23.40`da Karşıyaka Anıt, 23.50'de Bostanlı İskele karşısı ve 00.00`da Ege Park önünde buluştuktan sonra Gökçeada, Bozcaada ve Assos ( Behramkale ) gezimiz için yola çıkıyoruz. 

 

1.GÜN / CUMARTESİ 

AYDINCIK - KEFALOZ - TUZ GÖLÜ - KALEKÖY - DEREKÖY – ESKİ BADEMLİ KÖYÜ - ZEYTİNLİ BARAJI TEPEKÖY – ÇANAKKALE  

Sabahın erken saatlerinde ulaştığımız Çanakkale'den feribotumuza binerek Gelibolu Yarımadası'na geçiyoruz. Burada aldığımız sabah kahvaltısının ardından Kabatepe İskelesi'nden feribota biniyor ve rüya gibi bir yolculuk yaparak Mutlular Adası İMBROS (GÖKÇEADA)'a ulaşıyoruz. Gökçeda'ya vardığımızda ilk olarak Aydıncık, Kefaloz ve Tuz Gölü'ne doğru adayı keşfe çıkıyoruz. Adanın en güzel sahilinde keyifli dakikalar geçirdikten sonra ada merkezinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra çay ve kahvelerimizi içmek için Kaleköy'e doğru gezimizi sürdürüyoruz. Kaleköy Sahili'nde geçirdiğimiz keyifli anların ardından kent merkezinde bizleri bekleyen özel kiraladığımız dolmuşlara binerek ekstra olan “Rum Köyleri Turu”na çıkıyoruz. Bu keyifli yolculuk esnasında bir zamanlar Türkiye'nin en kalabalık köyü olan Dereköy'e doğru gezimizi sürdürüyoruz. Yolculuğumuz esnasında Zeytinli Barajı Göleti’nin yeşil manzarasına karşı kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Günümüzde Rumlar tarafından terk edilmiş olan Dereköy'de kilise sokağını ve köyün tarihi çamaşırhanesini geziyoruz. Daha sonra Rumların yaşadığı ve şarapçılığı ile ünlü adanın en güzel köyü Tepeköy'e doğru gezimize devam ediyoruz. Burada Barba Yorgo'nun ünlü ev yapımı şaraplarından alma şansı yakalıyoruz. Adanın en yüksek köyünde yaptığımız keyifli gezintinin ardından  Fener Rum Patriği'nin de köyü olan Zeytinliköy'e gidiyor ve köy sokaklarında yaptığımız kısa bir gezintinin yine eski bir Rum köyü olan Eski Bademli Köyü’ndeki Masi Butik Hotel’e yerleşiyoruz. Samothraki Adası’na bakan eşsiz manzaralı bir terasta yer alan otelimizde dinleniyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.

 

2.GUN / PAZAR

BOZCAADA – BOZCAADA KALESİ – ASSOS ANTİK KENTİ – BEHRAMKALE KÖYÜ – ANTİK LİMAN

SARIKIZ ETNOĞRAFYA GALERİSİ                         

Sabah kahvaltısının ardından Çanakkale’ye gitmek için feribotta yerlerimizi alıyoruz. Çanakkale’ye ulaştıktan sonra gezimizin ikinci adası olan  Bozcaada’ya gitmek için yolculuğumuza başlıyoruz. Bozcaada’ya ulaşıyor ve ilk olarak Tarihi Bozcaada Kalesi’ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Sayısız Rum evine ve kiliseye ev sahipliği yapan adada gezintiye çıkıyoruz. Daha sonra şarapları ile ünlü Bozcaada’da bir şarap fabrikasına konuk oluyoruz. Şarap yapımı hakkında bilgiler aldıktan sonra adaya özgü şaraplardan alıyoruz. Öğle yemeğimizi adanın güzel bir restoranında aldıktan sonra Bozcaada’ya veda ediyor ve görenleri büyüleyen Assos Antik Kenti’ne doğru gezimizi sürdürüyoruz. Assos antik kentine vardığımızda Behramkale Köyü’nün taş kaldırımlı sokaklarında kısa bir gezintiye çıkıyor ve antik kenti yakından tanıyoruz. Daha sonra Assos’un Midilli Adası’na bakan antik limanını tanımak için özel kiralanan dolmuşlarla Assos Sahili’ne iniyoruz. Sahilde geçirdiğimiz keyifli anların ardından Kazdağları eteklerinden İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolumuz üzerinde ziyaret ettiğimiz Sarıkız Etnoğrafya Galerisi’nde Edremit Körfezi ve Kazdağları yöresi hakkında değerli bilgiler ediniyoruz. Gün sonunda İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyor ve akşam saatlerinde vardığımız İzmir’de FMA TRAVEL’in eğlence ve dinlence dolu başka bir gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır...

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< MASİ BUTİK 1 GECE Y.P. KONAKLAMA

< OTELDE ALINAN KAHVALTI VE AKŞAM YEMEKLERİ

< ECEABAT – ÇANAKKALE – ECEABAT FERİBOT GEÇİSİ

< KABATEPE – GÖKÇEADA – KABATEPE FERİBOT GEÇİSİ

< GEYİKLİ – BOZCAADA – GEYİKLİ FERİBOT GEÇİSİ

< ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

< REHBERLİK HİZMETİ ve OTOBÜSTEKİ İKRAMLAR

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE, ÖREN YERİ ve MİLLİPARK GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< RUM KÖYLERİ DOLMUŞ ÜCRETİ ( 30 TL )

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

23.00'de Üçkuyular Shell önü,

23.10'da Göztepe İskelesi önü,

23.20'de Sabancı Kültür Merkezi önü,

23.30`da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi,

23.40`da Karşıyaka Anıt,

23.50'de Bostanlı İskele karşısı

00.00`da Ege Park önü