BÜYÜK SAMOS TURU (YILBAŞI ÖZEL)

BÜYÜK SAMOS TURU (YILBAŞI ÖZEL)

Konaklama : SAMOS HOTEL’DE 2 GECE OK. KONAKLAMA (KENT MERKEZİ – DENİZE SIFIR )

Tur Süresi : 2 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 179 € 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

 

 <<< BÜYÜK SAMOS (SİSAM) ADASI TURU >>>

 

'Adalara FMA TRAVEL ile Gidilir'

 

30 Aralık - 01 Ocak  I   3 Gün - 2 Gece

 

...

 

1. GÜN: VATHI KENT TURU - KARLOVASI – POTAMI PLAJI - KOKKARI – ŞARAP MÜZESİ – AGIOS KONSTANTINOS

30 ARALIK PAZAR

Sabah 06.00`da MavişehirEgepark, 06.10`da Bostanlı Vapur İskelesi önü, 06.20`de Karşıyaka FMA TRAVEL Ofisi, 06.30`da Lozan Atatürk Lisesi önü, 06.40`da Sabancı Kültür Merkezi , 06.50`de Göztepe İskelesi, 07.00`de Üçkuyular Shell`de buluştuktan sonra komşu ülkenin en güzel adalarından biri olan Samos ( Sisam )`a gitmek için  yola çıkıyoruz. Deniz gümrüğünde pasaport kontrollerimizi yaptırdıktan sonra yaklaşık bir saatlik keyifli deniz yolculuğumuza başlıyoruz. Ege Denizi`nin en güzel plajlarına sahip, bağları ve ormanları ile ünlü, Pisagor`un memleketi Samos`a vardığımızda gümrük işlemlerimizi tamamlıyor ve hemen Vathi sahilinde yer alan otelimize yerleşiyoruz. Buluşma saatimizde otel lobisinde buluşarak adanın Kuzeyine doğru yola çıkıyoruzve sahil boyunca yaptığımız bu keyifli yolculuğun ardından doğanın kucağında bülbül sesleri eşliğinde Aidonia Köyü`ne uğrayarak, bölgenin en küçük kilisesi olan Aya Triada’yı ziyaret ediyoruz. Samos`un eşsiz yeşiline tanık olduğumuz bu keyifli anların ardından adanın ticaret ve eğitim merkezi sayılan Karlovasi`ye ulaşıyoruz. İlk olarak Karlovasi`nin en güzel plajlarından biri olan Potami Plajı`na gidiyor ve Aya Nikolas Kilisesi`nin terasından eşsiz manzarayı izliyoruz. Öğleye doğru Karlovasi kent merkezine giderek Aya Panagia KilisesiTarihi Üniversite Binası`nı ve Belediye Binası`nı yakından görüyor ve KarlovasiMeydanı`nında keyifli anlar yaşıyoruz. Burada eski bir şarap fabrikasına uğruyor ve günümüzde şarap müzesi olan bu tesiste Samos şaraplarının tadına bakıyor ve alış veriş yapma şansı yakalıyoruz. Daha sonra adanın en güzel sahiline sahip Kokkari`yi ziyaret etmek için yolculuğumuza devam ediyoruz. Bu esnada yolumuz üzerinde yer alan AgiosKonstantinos ve Avlakia gibi yerleşimleri panoramik olarak görüyoruz. Öğle saatlerinde tavernaları ve eşsiz mimarisi ile Mykonos`dan izler taşıyan Kokkari`yi ziyaret ediyoruz. Öğleden sonra otelimizin de bulunduğu adanın başkenti Vathi`ye gidiyoruz. Gün sonunda otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz.2. GÜN : GÜNEY SAMOS TURU: PIRGOS-KOUMARADEI - MEGALI PANAGIA MANASTIRI

31 ARALIK PAZARTESİ

 Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Samos`un güneyini adım adım gezmek için yola çıkıyoruz. İlk olarak Samos`un en görkemli yapılarından biri olan MegaliPanagia Manastırı`na gidiyoruz. Manastırın yeşil doğasını ve eşsiz mimarisini yakından tanıyoruz. Daha sonra şirin sokakları ve yemyeşil doğası ile ünlü Pirgos’a ulaşıyoruz. Burada yaptığımız kısa gezintinin ardından Samos`un ünlü ballarının tadına bakmak ve alışveriş yapmak için bal kooperatifinin satış mağazasına gidiyoruz. Daha sonra adanın tarım merkezi sayılan Koumaradei`ye doğru gezimizi sürdürüyoruz. Adanın bu yeşil köyünde yaptığımız gezintinin ardından Samos`un ünlü Pythagoras kupalarının yapıldığı bir atölyeye konuk oluyor ve diğer adı "adalet kupası" olan bu matematiksel kupanın yapımını izliyoruz. Manzarasıyla ve yemekleriyle ünlü adanın en iyi restoranlarından biri olan Meteora’da öğle yemeğimiz için mola veriyoruz. Yemeğin ardından Vathi`ye doğru dönüş yolculuğumuza başlıyor ve yolumuz üzerinde kısa bir fotoğraf molası veriyoruz.Akşam saat 20:00'de otelimizin lobisinde buluşuyor ve yeni yılı kutlamak için güzel bir Yunan tavernasına gidiyoruz. Yunan mutfağı ve sirtaki eşliğinde 2019’a merhaba diyoruz. 

 

3. GÜN: PYHTAGORIO-VATHİ-KATOLİK KİLİSESİ-ARSLAN HEYKELİ 

01 OCAK SALI 

Yeni yılın ilk gününde öğle saatlerinde otel lobisinde buluşup Samos`un ünlü Pythagoras kupalarının yapıldığı bir atölyeye konuk oluyor ve diğer adı "adalet kupası" olan bu matematiksel kupanın yapımını izliyoruz. Öğle saatlerinde eski Samos kültürü ve tarihi ile tanışmak isteyenler için ünlü filozoflardan Pythagoras, Aristarchus, Epicure ve Aesop’unyaşadığı yer olan Pythagorion’a

gidiyoruz. Birbirinden güzel evleri ve tertemiz sahili ile ünlü bu beldede antikçağın mimarlık eserlerini ve LykourgosLogothetis kalesini panoramik olarak görüyoruz. Alacağımız serbest zamanda Pisagor’un heykelini görme şansını yakalıyoruz. Daha sonra Vathi`ye doğru dönüş yolculuğumuza başlıyor, Vathi ile Samos`a son bir kez yukardan bakma şansı yakalıyoruz.Daha sonra rehberimiz eşliğinde adanın başkenti Vathi`de şehir turuna çıkıyoruz. Bu esnada Katolik Kilisesi`ni, Metropolitlik Kilisesi`ni, Arslan Heykeli`ni görme şansını yakalıyoruz. Gezimizin sonunda Vathi gümrüğünde işlemlerimizi tamamlıyor ve gemide yerlerimizi alıyoruz. Gün biterken eşsiz tarihi, şarabı, filozofları, mavi denizi ve yeşil ormanları ile ünlü Samos`a veda ederek İzmir`e doğru denizden ve karadan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< SAMOS HOTEL’DE 2 GECE OK. KONAKLAMA (KENT MERKEZİ – DENİZE SIFIR )

< KUŞADASI - SAMOS – KUŞADASI GEMİ ULAŞIMI

< VATHI KENT TURU

< KUZEY SAMOS TURU

< PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

< YURTDIŞI SEYAHAT SİGORTASI

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< YUNAN TAVERNASINDA CANLI MÜZİKLİ YILBAŞI GALASI

< YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI ( 15 TL )

< 65 YAŞ ÜSTÜ KONUKLARDAN 10 EURO SUR -PRIM ALINACAKTIR.

 

SAMOS KÜLTÜR ve EĞLENCE PAKETİ

< İZMİR - KUŞADASI - İZMİR OTOBÜS ULAŞIMI (25 EURO)

< GÜNEY SAMOS TURU (PIRGOS – KOUMARADEI-MEGALI PANAGIA MANASTIRI) (35 EURO)

< YUNAN TAVERNASINDA CANLI MÜZİKLİ YILBAŞI GALASI (45 EURO)

 

NOT: 105 EURO EDERİNDEKİ SAMOS KÜLTÜR ve EĞLENCE PAKETİ ACENTEDE SATIN ALINIRSA 105 EURO YERİNE SADECE 51 EURO ÖDENECEKTİR.

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

06.00'da Mavişehir Egepark,

06.10'da Bostanlı Vapur İskelesi önü,

06.20'de Karşıyaka FMA TRAVEL Ofisi,

06.30'da Lozan Atatürk Lisesi önü,

06.40'da Sabancı Kültür Merkezi ,

06.50'de Göztepe İskelesi,

07.00'de Üçkuyular Shell

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi