TRAKYA ve MARMARA (Bayram Özel)

TRAKYA ve MARMARA (Bayram Özel)

Konaklama : ÇORLU 5* SILVERSIDE ve EDİRNE ALTUNHAN HOTEL

Tur Süresi : 3 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 699 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

 

'Şarap Sahili Uçmakdere, Mürefte ve Şarköy farkı ile  '

 

 * * * TRAKYA ve MARMARA * * *

 

ÇORLU 5* SILVERSIDE ve EDİRNE ALTUNHAN HOTEL KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE

 

 '11 - 14 AĞUSTOS 2019 (3 GÜN - 3 GECE)'

...

 

11 AĞUSTOS PAZAR - HAREKET

Akşam 23.00'de Üçkuyular OPET, 23:10'da Göztepe İskele karşısı, 23:20'de Sabancı Kültür Merkezi, 23:30'da Alsancak Garı FMA Travel ofisi, 23.40'da Karşıyaka Anıt Karşısı, 23.50 'de Bostanlı İskelesi karşısı ve 00.00'de Mavişehir Egepark'da buluştuktan sonra TRAKYA ve MARMARA gezimize başlıyoruz.

 

1. Gün ( 12 AĞUSTOS 2019 / PAZARTESİ )

UZUNKÖPRÜ - ERGENE NEHRİ - BEYAZIT ŞİFAHANESİ - SARAYİÇİ - KIRKPINAR - FATİH KÖPRÜSÜ - ADALET KULESİ - SARAY HAMAMI - SELİMİYE CAMİ - ESKİ CAMİ - ÜÇ ŞEREFELİ CAMİ 

Sabahın erken saatlerinde ulaştığımız Çanakkale'den feribotumuza binerek Gelibolu Yarımadası'na geçiyoruz. Trakya’ya ilk adımı attıktan sonra Koru Dağı’na doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Burada Saroz Körfezi'nin manzarasını izleyerek kahvaltılarımızı yapıyoruz. Daha sonra Keşan'dan geçerek Mimar Sinan'ın ustalık eserlerinden, Türkiye'nin en uzun taş köprülerinden birisi olan Uzunköprü'yü ve Ergene Nehri'ni yakından tanıyoruz. Edirne'ye ulaştığımızda ilk olarak II. Beyazıtdevrinde yapılan ve Avrupa'dan müzecilik ödülü olan Beyazıt Şifahanesi’ni, Osmanlı’nın İstanbul öncesi tahtına ev sahipliği yapan SarayiçiTunca Nehri üzerindeki Fatih Köprüsü, Adalet Kulesi ve Saray Hamamı'nı yakından tanıyoruz. Edirne denilince ilk akla gelen yağlı güreşlerin yapıldığı Kırkpınar Güreş Alanı'nı da gezdikten sonra öğle saatlerinde Edirne'nin ünlü ciğerinin tadına bakıyoruz. Yemekten sonra Edirne'nin simgesi Selimiye Cami'yi ziyaret ediyoruz. Daha sonra Osmanlı mimarisinde ilk anıtsal kubbeli eserlerden biri olan Üç Şerefeli Cami ve çok kubbeli Eski Cami'yi ziyaret ediyoruz. Gün sonunda Ali Paşa Çarşısı'ndan Edirne'ye özgü saray sabunları ve badem kurabiyelerimizi alıyoruz Daha sonra Edirne’nin kalbi sayılan Saraçlar Caddesi’ndeki Altunhan Butik Hotel’e yerleşerek dinleniyoruz. Akşam saatlerinde yemeğimizi almak için nehirler kenti Edirne’de Meriç Nehri kıyısındaki restoranımıza konuk oluyor ve ızgara menülü akşam yemeğimizi alıyoruz.

 

2. Gün ( 13 AĞUSTOS 2019 / SALI )

KARAAĞAÇ -TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ - MERİÇ KÖPRÜSÜ - AHMET PAŞA ÇEŞMESİ - TARİHİ KARAKOL BİNASI - HIZIR BEY CAMİ - İĞNEADA - DUPNİSA MAĞARASI 

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Edirne'nin cennet köşesi Karaağaç'a gidiyoruz. Bir zamanlar Yunanistan idaresinde kalan ve Meriç Nehri'nin yanı başındaki bu şirin beldede eski bir istasyon binası olan Trakya Ünv. Rektörlük Binası'nı, Meriç Köprüsü'nü, Ahmet Paşa Çeşmesi ve Tarihi Karakol Binası'nı görüyoruz. Karaağaç'ta yaptığımız zevkli fayton yolculuğunun ardından Edirne'ye veda ederek Trakya'nın incisi Istranca Dağları ve Longoz Ormanları’nı görmek için Kırklareli'ne doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Ayçiçek tarlaları arasında yaptığımız keyifli yolculuğun ardından Kırklareli'ne ulaşıyoruz. Kent merkezinde Hızır Bey Cami ve Arastası'na göz attıktan sonra keyif kahvelerimizi içiyoruz. Öğleye doğru Trakya'nın Karadeniz'e kıyısı olan İğneada'ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Dişbudak, çam, meşe ve çınar ağaçlarının oluşturduğu yeşillikler denizinde yaptığımız yolculuğun ardından Karadeniz Sahili'ne ulaşıyoruz. Yörenin lezzet abidesi olan Karadeniz balıklarından oluşan yemeğimizi İğneada Sahili'nde Karadeniz'i izleyerek alıyoruz. Yemeğin ardından çaylarımızı içmek ve serinlemek için Dupnisa Mağarası'na doğru gezimizi sürdürüyoruz. Yolumuz üzerinde Demirköy'e ulaşıyor ve arzu eden konuklarımızla mağaraya gitmek için dolmuşlar kiralıyoruz. Orman içinde yaptığımız keyifli yolculuğun ardından bir doğa harikası olan Dupnisa'ya ulaşıyoruz. İsmi Bulgarca delik manasına gelen bu mağaranın içine girdiğimizde burasının gerçekten sihirli bir delik olduğunu gözlerimizle görüyoruz. Gün sonunda Istranca Dağları'na ve yemyeşil subasar ( longoz ) ormanlarına veda ederek Çorlu'ya doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Gün sonunda 5* Silverside Hotel’ine yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.

 

3. Gün ( 14 AĞUSTOS 2019 / ÇARŞAMBA )

TEKİRDAĞ - UÇMAKDERE - MÜREFTE - ŞARKÖY - BOLAYIR - GELİBOLU MEVLEVİHANESİ -GELİBOLU KALESİ -BAYRAKLI BABA 

Sabah kahvaltısını aldıktan sonra otelimizden ayrılıyor ve Tekirdağ'a doğru gezimizi sürdürüyoruz. Tekirdağ'da yaptığımız kısa kent turunun ardından Şarap Sahili olarak adlandırılan Tekirdağ kıyılarında keyifli bir yolculuğa başlıyoruz. Bu yolculuk esnasında Uçmakdere, Mürefte ve Şarköy gibi bağları ve evleri ile ünlü beldelerden geçiyoruz. Daha sonra Bolayır'a ulaşıyor ve Namık Kemal'in mezarını ziyaret ediyoruz. Ardından Gelibolu'da Gelibolu Mevlevihanesi, Gelibolu Kalesi ve Bayraklı Baba'yı yakından tanıyoruz. Daha sonra feribotumuza binip Lapseki'ye geçiyoruz. Gün sonunda Trakya'da sürdürdüğümüz gezimizi Ege Denizi kıyısına ulaşarak sonlandırıyoruz. İzmir'e dönüş yolculuğumuzda Ezine'den peynirlerimizi alma şansı yakalıyoruz. Gece saatlerinde ulaştığımız İzmir'de FMA TRAVEL'ın başka bir gezisinde tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşarak ayrılıyoruz.

 

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır... *

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< ÇORLU 5* SILVERSIDE HOTEL

   (YARIM PANSİYON KONAKLAMA)

< EDİRNE ALTUNHAN HOTEL

   (ODA KAHVALTI KONAKLAMA)

< LÜKS ULAŞIM VE ÇEVRE GEZİLERİ

< REHBERLİK HİZMETİ ve FERİBOT ÜCRETLERİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ

< YOLDA ALINAN SABAH KAHVALTISI

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< DUPNİSA DOLMUŞ ÜCRETİ

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

23.00'de Üçkuyular OPET,

23:10'da Göztepe İskele karşısı,

23:20'de Sabancı Kültür Merkezi,

23:30'da Alsancak Garı FMA Travel ofisi,

23.40'da Karşıyaka Anıt Karşısı,

23.50 'de Bostanlı İskelesi karşısı

00.00'de Mavişehir Egepark

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi