DAVRAZ KAYAK MERKEZİ ve GÖLLER YÖRESİ

DAVRAZ KAYAK MERKEZİ ve GÖLLER YÖRESİ

Konaklama : BASMACIOĞLU BUTİK OTEL’DE KONAKLAMA (ISPARTA)

Tur Süresi : 1 Gece 2 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 379 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

DAVRAZ KAYAK MERKEZİ ve GÖLLER YÖRESİ

 

 Beyaz Cennet: DAVRAZ DAĞI KAYAK MERKEZİ

 

Aşkın Gölü: SALDA GÖLÜ


Antik Hazine: SAGALASSOS ANTİK KENTİ


Salda Gölü - Yarışlı Gölü - Burdur Gölü - Burdur Müzesi - Isparta - Eğirdir Gölü - Sagalassos Antik Kenti ve Davraz Kayak Merkezi


<<< BASMACIOĞLU BUTİK OTEL’DE KONAKLAMA FARKI İLE >>>

 

<<< KAPALI HAVUZ - HAMAM - SAUNA KEYFİ >>>

 

21 - 22 Mart | 28 - 29 Mart  (2 Gün - 1 Gece)

1.GÜN CUMARTESİ

DÜNYA’NIN EN BERRAK GÖLÜ’NDEN GÜLÜN BAŞKENTİ’NE

SERİNHİSAR – SALDA GÖLÜ – YARIŞLI GÖLÜ – BURDUR GÖLÜ – BURDUR MÜZESİ – ISPARTA

Sabah 06:30’da Ege Park, 06:40’de Bostanlı İskele, 06:50’de Karşıyaka Anıt, 07:00’de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi, 07:10’da Konak Sabancı Kültür Merkezi önü, 07:20’de Göztepe İskelesi ve 07:30’da Üçkuyular OPET İstasyonu önünde buluştuktan sonra Aşkın Gölü Salda Gölü, bir arkeoloji harikası olan Sagalassos ve de beyaz cennet Davraz Kayak Merkezi’ne ev sahipliği yapan Göller Yöresi’ne doğru yola çıkıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından ulaştığımız Denizli – Serinhisar Beldesi’nde leblebilerimizi aldıktan sonra Türkiye’nin Maldivleri diye bilinen ülkemizin en berrak ve en derin gölü Salda Gölü’ne ulaşıyoruz. Dünyanın sayılı berrak göllerinden biri olan Salda’da göl manzarasını izleyerek öğle yemeğimizi alıyoruz. Salda’nın tertemiz sahilinde kısa bir gezinti yaptıktan sonra Burdur’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde Yarışlı Golü’ nü görüyor ve zengin tarihi ile ünlü Hacılar Kasabası’ndan geçiyoruz. Öğleden sonra ulaştığımız Burdur’da Burdur Gölü’nü izleyerek son yılların en güzel ve en zengin müzesi Burdur Müzesi’ni geziyoruz. Gün sonunda Burdur’a özgü ceviz ezmelerimizi alarak  Isparta’ya doğru yola çıkıyoruz. Isparta’da 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel Heykeli’ni, Isparta’nın simgesi Gül Heykeli’ni ve kentin kalbindeki Firdevs Bey Cami ve Bedesteni’ni, Ulu Cami, Tarihi Valilik Binası’nı ve Isparta’da gül tarımının öncülüğünü yapan Müftüzade İsmail Efendi’nin heykelini yakından görüyoruz. Daha sonra gül sirkesinden gül kahvesine kadar birbirinden cazip gül ürünlerinden alma şansını yakalıyoruz. Gezimizin sonunda otelimize yerleşiyor ve otelimizde bizler için hazırlanan özel menülü akşam yemeğimizi alıyoruz.

  

2.GÜN PAZAR

ANTİK HAZİNE SAGALASSOS’TAN BEYAZ CENNETE

DAVRAZ DAĞI KAYAK MERKEZİ - SAGALASSOS – EĞİRDİR GÖLÜ – YEŞİL ADA - ACIGÖL –  DENİZLİ 

Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra bir arkeoloji hazinesi olan Sagalassos’u keşfetmek için Ağlasun’a doğru yola çıkıyoruz. Günümüzde hala çeşmesinden su akan ve yükseklere kurulu tiyatrosunda zaman içinde yolculuk yaşadığınız hissi veren Sagalassos’ta yaptığımız keyifli gezintinin ardından Göller yöresinin beyaz cenneti Davraz Kayak Merkezi’ne doğru yola çıkıyoruz. Davraz Dağı’nda karlar arasında yaşadığımız keyifli anların ardından Toroslar’ın mavi gözü Eğirdir Gölü ve Eğirdir Kasabası’na gidiyoruz. Eğirdir Dündar Bey Medresesi, Hızır Bey Camisi ve Eğirdir Kalesi’ni yakından görüyoruz. Daha sonra Eğirdir Gölü’nün orta yerinde yer alan Yeşil Ada ( Nis Adası )’ya geçiyoruz. Aya Stefanos Kilisesi ve birçok balık restoranına ev sahipliği yapan bu adada arzu eden konuklarımızla göl manzarasını izleyerek göl levreklerinden oluşan balık menülü yemeğimizi alıyoruz. Gün sonunda Acıgöl’e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Türkiye’nin en sodalı göllerinden biri olan Acıgöl’ü izleyerek Denizli’ye ulaşıyoruz. Denizli’de  dünyaca ünlü tekstil ürünlerinin fabrika fiyatı ile satıldığı bir tekstil mağazasına konuk oluyoruz. Gün sonunda Göller Yöresi’nin birbirinden güzel tarih ve doğa zenginliklerini arkamızda bırakarak İzmir’e dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız İzmir’de başka bir FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır...

DAVRAZ KAYAK MERKEZİ ve GÖLLER YÖRESİ

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< BASMACIOĞLU BUTİK OTEL'DE KONAKLAMA (ISPARTA)

< OTELDE SABAH ve AKŞAM YEMEKLERİ 

< ODALARDA ÜCRETSİZ ÇAY ve KAHVE İKRAMI 

< ULAŞIM VE ÇEVRE GEZİLERİ 

< REHBERLİK HİZMETİ 

< OTELDE HAMAM,SAUNA HİZMETLERİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE, MİLLİPARK ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

06:30’da Ege Park,

06:40’de Bostanlı İskele,

06:50’de Karşıyaka Anıt,

07:00’de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi,

07:10’da Konak Sabancı Kültür Merkezi önü,

07:20’de Göztepe İskelesi

07:30’da Üçkuyular OPET İstasyonu önü

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi