SAKIZ ve OINOUSSES ADASI (30 Ağustos Özel)

SAKIZ ve OINOUSSES ADASI (30 Ağustos Özel)

Konaklama : SAKIZ’DA 1 GECE DIANA HOTEL’DE KONAKLAMA ( KENT MERKEZİ )

Tur Süresi : 1 Gece 2 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 129 € 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

TÜRKİYE'DE BİR İLK!!!   İKİ ADA BİRDEN...

 

'Baştan Sona, Kuzeyi ve Güneyi ile'

 

 * * * SAKIZ ADASI ve Armatörlerin adası OINOUSSES ADASI  * * *

 

'Adalara FMA ile Gidilir'

 

 '31 AĞUSTOS - 01 EYLÜL 2019 (2 GÜN - 1 GECE)'

 

DIANA HOTEL’de Konaklama Farkı ile...


SAKIZ KALESİ – VUNAKU MEYDANI – MECİDİYE CAMİ – MELEK AHMET PAŞA SEBİLİ

PIRGI – MESTA – MAVRA VOLIA – EMPORIOS – SAKIZ AĞACI MÜZESİ

...

 

31 AĞUSTOS CUMARTESİ   

SAKIZ MERKEZİ - SAKIZ KALESİ – VUNAKU MEYDANI YAPILARI - Armatörler Adası OINOUSSES ADASI – HAGIA NIKOLAS KİLİSESİ 

Sabah 06.30'da Egepark, 06.40'da Bostanlı İskelesi, 06.50'de Karşıyaka Anıtı, 07.00`de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi, 07.10`da Sabancı kültür Merkezi önü, 07.20`de Göztepe İskelesi, 07.30'de Üçkuyular OPET ve 08.30'da Çeşme Gümrük'te buluştuktan sonra komşu ülkenin en güzel adalarından biri olan Sakız ( Chios )'a gitmek için yola çıkıyoruz. Çeşme deniz gümrüğünde pasaport kontrollerimizi yaptırdıktan sonra yaklaşık 45 dakikalık keyifli deniz yolculuğumuza başlıyoruz. Sakız'a ulaştığımızda ilk durağımız Ada'nın kalbinde yer alan Sakız Kalesi oluyor. Bir zamanların  Osmanlı dönemi izlerini taşıyan kale ve kale içi yerleşimini rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Kale gezintisinin ardından 19.yy.da Sakız Adası'nı ziyaret eden Sultan Abdülmecid'in emri ile inşa edilen Sakız'ın günümüze kalmış en sağlam camisi olan Mecidiye Camisi'ne doğru gezimize devam ediyoruz. Sakız'ın buluşma noktası olan Vunaku Meydanı ( Platia Plastira), Halk Bahçesi (Dimotikos Kipos), Sakız'ın en şirin Osmanlı yapılarından biri olan Melek Paşa Çeşmesi ve Vunaku Meydanı'nın etrafında sıralanmış Sakız Valiliği, Homerion ( Homeros Kültür Merkezi ) ve Aya Iakovos Kilisesi gibi yapıları panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra adanın Sakız Limanı’nda gemimize binerek yaklaşık yarım saat süren keyifli bir deniz yolculuğunun ardından Yunanlı ünlü birçok armatörün doğum yeri olan Oinousses Adası’na ulaşıyoruz. Antik dönemde şarapları günümüzde ise zenginliği ile övünen bu şirin adaya ayak bastığımızda ilk olarak adanın neoklasik sitilde yapılmış mimarisini yakından tanıyoruz. Bu esnada adanın yüksek bir noktasında kurulmuş Agia Nikolas Kilisesi’ne ulaşıyoruz. Denizcilerin koruyucusu Aziz Nikolas’ın adını taşıyan bu görkemli kiliseden etrafındaki dokuz adacık ile bir bütün oluşturan Oinousses adasının eşsiz manzarasına tanık oluyoruz. Öğle saatlerinde sahilde bulunan güzel bir tavernaya konuk olarak hem yemek hem de deniz keyfi yaşıyoruz. Gün sonunda Ege Denizi’nin ortasındaki bu küçük ama bakımlı adaya veda ederek Sakız Limanı’na doğru demir alıyoruz. Sakıza ulaştığımızda otelimizde dinleniyoruz. Akşam saatlerinde arzu eden konuklarımızla adanın ünlü bir tavernasında Yunan Gecesi’ne katılarak Yunan müziği eşliğinde yöresel tatlardan oluşan akşam yemeğimizi alıyoruz.


01 EYLÜL PAZAR

MERKEZ ve GÜNEY SAKIZ TURU: SAKIZ KALESİ – VUNAKU MEYDANI –  PIRGI – MESTA – EMPORIOS – MAVRA VOLIA SAHİLİ  - SAKIZ MASTİKA ( DAMLA SAKIZI )  MÜZESİ 

Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra Sakız ağaçlarının ve mimari zenginliğin en bol olduğu Mastihohoria (damla sakızı köyleri ) ve Notia horia ( güney köyleri ) görmek ve öğle yemeğimizi almak için Güney Sakız Turumuza başlıyoruz. Bu keyifli günde ilk olarak “ksista“adı verilen cephe süslemeleri ile ünlü Pirgi, dehlizleri andıran sokakları ve kale görünümlü evleri ile Mesta gibi ortaçağ köylerini geziyoruz. Ada'nın doğal ve mimari birçok zenginliğine ev sahipliği yapan Güney Sakız Köyleri gezisinin ardından Sakız Adası’nın ilk çağda önemli bir ticaret limanı olan Emporios’a gidiyoruz. Emporios’da aldığımız geleneksel Sakız mutfağından oluşan öğle yemeğinin ardından Sakız’ın dünyaca ünlü volkanik plajı olan Mavra Volia’da yüzme keyfi yaşamak için rehberimiz bizlere serbest zaman veriyor. Gün sonunda Sakız Adası’na isim veren damla sakızını yakından tanımak için Mastika Müzesi’ne gidiyor ve Avrupa müzecilik ödülü almış bu başarılı müzede hem Sakız Adası’nı hem de adanın ünlü damla sakızını yakından tanıyoruz. Daha sonra Yunanistan ve Sakız Adası'na veda ederek gemimizde yerlerimizi alıyor ve Çeşme'ye doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Çeşme'de gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra İzmir'e doğru özel aracımızla yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız İzmir'de bir başka FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

* Yunanistan ve başka ülkelerde limanlarda veya otellerde talep edilen turist ziyaretçi vergileri konuklar tarafından ödenir.

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır... *

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< SAKIZ’DA 1 GECE DIANA HOTEL’DE KONAKLAMA ( KENT MERKEZİ )

< ÇEŞME – SAKIZ – ÇEŞME FERİBOT ULAŞIMI

< SAKIZ MERKEZ TURU

< GÜNEY SAKIZ TURU

< OINOUSSES ADASI KEŞİF TURU

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI ( 50 TL )

< YEŞİL PASAPORT yada SCHENGEN VİZESİ OLMAYAN KONUKLAR İÇİN

VİZE ÜCRETLERİ ( 120 EURO )

 

 

SAKIZ KONFOR ve EĞLENCE PAKETİ

 YUNAN TAVERNASINDA CANLI MÜZİKLİ AKŞAM YEMEĞİ (35 EURO)

 İZMİR-ÇEŞME - İZMİR OTOBÜS ULAŞIMI (25 EURO)

 

*** 60 EURO EDERİNDEKİ PAKET ACENTEDE SATIN ALINDIĞI TAKDİRDE

     YALNIZCA 31 EURO ÖDENECEKTİR. ***

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

06.30'da Egepark,

06.40'da Bostanlı İskelesi,

06.50'de Karşıyaka Anıtı,

07.00`de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi,

07.10`da Sabancı kültür Merkezi önü,

07.20`de Göztepe İskelesi,

07.30'de Üçkuyular OPET

08.30'da Çeşme Gümrük

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi