AKDENİZ’E RÜYA GİBİ BİR YOLCULUK (Bayram Özel)

AKDENİZ’E RÜYA GİBİ BİR YOLCULUK (Bayram Özel)

Konaklama : ANTALYA 4* GRIDA CITY HOTEL'DE Y.P. KONAKLAMA

Tur Süresi : 4 Gece 4 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 849 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

 

 

 'AKDENİZ’E RÜYA GİBİ BİR YOLCULUK'

 

<<< MERAK ETTİĞİNİZ YERLER İLE DOLU DOLU >>> 

 

KAŞ’TAN ALANYA’YA, KEKOVA’DAN OLYMPOS’A DİM ÇAYI VADİSİ, SAGALASSOS, SALDA GÖLÜ ve de LAVANTA BAHÇELERİ FARKI İLE...

 

'10 - 14 AĞUSTOS 2019 (4 GÜN - 4 GECE)'


< AKDENİZ DOĞA ve TARİH KEŞİF TURU (35 TL) >

...

 

HAREKET CUMARTESİ

Saat 23.00’de Egepark, 23.10’da Bostanlı İskelesi önü, 23.20’de Karşıyaka Anıtı önünden, 23.30’da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi önü, 23.40’da Sabancı Kültür Merkezi, 23:50’de Göztepe İskele ve 00.00’de Üçkuyular OPET önünde buluştuktan sonra   Kekova, Olympos, Dim Çayı,  Alanya , Sagalassos, Salda Gölü ve Lavanta Bahçeleri gibi merak ettiğimiz türlü güzellikler ile dopdolu bayram özel Akdeniz turumuza başlıyoruz.

 

I.GÜN / PAZAR

KAŞ – ANTIPHELLOS LAHDI – KEKOVA – OLYMPOS ANTİK KENTİ – ANTALYA

Sabah saatlerinde ulaştığımız Kaş’ta kahvaltı molamızı veriyoruz. Kahvaltının ardından rehberimiz eşliğinde Kaş’ın şirin evlerini ve ünlü Antiphellos Lahdi’ni yakından tanıyoruz. Daha sonra Akdeniz’in en güzel sularında yüzmek ve batık kenti keşfetmek için Kekova’ya doğru yola çıkıyoruz. Akdeniz ile baş başa geçen keyifli bir yolculuğun ardından Üçağız Sahili’ne ulaşıyoruz. Burada arzu eden konuklarımızla gezi teknemize binerek batık şehirleriyle ünlü Kekova’ya doğru mavi yolculuk yapıyoruz. Açık büfe öğle yemeğimizi aldığımız bu keyifli tekne turunun ardından Kekova’nın güzelliklerine veda ederek Olympos’un ağaç evler ile bezeli sahiline doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Olympos antik kentini rehberimiz eşliğinde yakından tanıyoruz. Gün sonunda Antalya’ya doğru yola çıkıyoruz. Antalya merkezdeki 4* Grida City Hotel’e yerleştikten sonra açık büfe öğle yemeğimizi alarak dinleniyoruz.

 

II. GÜN / PAZARTESİ

AKDENİZ DOĞA ve TARİH KEŞİF TURU ( Ekstra )

ALANYA – ALANYA KALESİ – KIZILKULE – DİM ÇAYI – CENNET VADİSİ – MANAVGAT ŞELALESİ ve MANAVGAT ÇAYI – ASPENDOS TİYATROSU

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra arzu eden konuklarımızla ekstra olan “Akdeniz doğa ve tarih keşif turu”na çıkıyoruz. Bu turumuzda hepimizin çokça merak ettiği Dim Çayı ve Cennet Vadisi, Manavgat Şelalesi, Aspendos Tiyatrosu ve Alanya’yı yakından tanıyoruz. Gezimizin ilk durağında Akdeniz’in en rağbet gören tatil beldelerinden olan Alanya’ya ulaşıyoruz. Burada Alanya KalesiKızılkule ve Selçuklu döneminden kalma tarihi tersane yapılarını fotoğraflama şansı yakalıyoruz. Daha sonra Alanya’nın gizli cenneti olan Cennet Vadisi ve Dim Çayı’na gitmek için yola çıkıyoruz. Akdeniz’in en güzel yerlerinden biri olan Dim Çayı Vadisi’nde geçirdiğimiz keyifli anların ardından bir başka doğa harikası olan Manavgat Şelalesi’ne doğru gezimizi sürdürüyoruz. Öğle saatlerinde ulaştığımız Manavgat Şelalesi’nde Manavgat Çayı’nın yanı başında öğle yemeğimizi aldıktan sonra şelaleyi ziyaret ediyor ve büyülü coğrafyayı yakından tanıyoruz. Günün en güzel saatlerinde gezimizin en görülesi yeri olan Aspendos Tiyatro’suna doğru doğa ile iç içe keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz. Anadolu’nun en görkemli antik tiyatrolarından biri olan Aspendos Tiyatrosu’nu rehberimiz eşliğinde yakından tanıdıktan sonra Antalya’ya dönüyor ve 4* Grida City Hotel’de dinleniyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.

 

III. GÜN SALI

ANTALYA KALEİÇİ – YİVLİ MİNARE - HADRIAN KAPISI – DÜDEN ŞELALESİ – KARPUZKALDIRAN ŞELALESİ – SANDLAND KUM HEYKELLER MÜZESİ - LARA PLAJI – MEHTAP TURU

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Antalya kent merkezindeki tarihi yapıları yakından tanımak için otelimizden ayrılıyoruz. Antalya’nın simge yapılarından biri olan Yivli Minare, Kaleiçi Evleri ve Hadrian Kapısı’nı yakından tanıyor ve yöresel ürünlerden alışveriş yapma şansı yakalıyoruz. Daha sonra Akdeniz’in en görülesi doğa harikası olan Düden Şelalesi ve onun sahildeki devamı olan Karpuzkaldıran Şelalesi’ne doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Düden Şelalesi’nin yemyeşil doğasında ve egzotik kaya oyma geçitlerinde dolaştıktan sonra Düden Çayı’nın denizle buluştuğu yerde oluşan Karpuzkaldıran Şelalesi’ne doğru gezimize devam ediyoruz. Karpuzkaldıran’ın nefes kesen görüntüsünü yakından gördükten sonra Türkiye’nin en fantastik müzesi olan Sandland Kum Heykeller Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. 10 dönümlük alanda, 10 bin ton nehir kumu kullanılarak yapılan devasa boyutlardaki kum heykellerin oluşturduğu tematik parkta keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Görenleri büyüleyen bu müzede geçirdiğimiz anların ardından Lara Sahili’nin eşsiz sahilinde gezintiye çıkıyoruz. Öğleden sonra otelimize dönüyor ve arzu eden misafirlerimiz otelimizin havuzunda ya da yakınındaki Konyaaltı Plajı’nda serinleyebilir. Akşam yemeğimizi 4* Grida City Hotel’de alıyoruz. Yemeğin ardından Antalya’nın gece ışıklarını görmek ve Akdeniz’i gece yaşamak için arzu eden konuklarımızla mehtap turuna çıkıyoruz.   

 

IV. GÜN ÇARŞAMBA

AĞLASUN - SAGALASSOS ANTİK KENTİ – KUYUCAK LAVANTA KOYÜ – BURDUR – YARIŞLI GÖLÜ ve SALDA GÖLÜ

Sagalassos’a doğru Toroslar üzerinden yolculuğumuza başlıyoruz. Günün en güzel saatlerinde ulaştığımız Sagalassos’ta antik kenti rehberimiz eşliğinde geziyor ve günümüzde hala suları akan Antoninler Çeşmesi’nde serinliyoruz. Öğle saatlerinde Akdeniz’in lavanta kokan köyü Kuyucak Köyü’ne ulaşıyoruz. Her şeyin lavanta koktuğu ve lavanta renklerine boyalı bu köyde öğle yemeğimizi yöresel tatlarla alıyoruz. Kuyucak’ta yaşadığımız keyifli anların ardından Burdur Gölü’nün manzarasını izleyerek Burdur’a varıyoruz. Burdur’da kent merkezinde yaptığımız kısa kent turunun ardından yöreye özgü ceviz ezmesi alma şansı yakalıyoruz. Öğleden sonra Anadolu’nun en derin ve en berrak gölü Salda Gölü’ne doğru gezimizi sürdürüyoruz. Yolumuz üzerinde Yarışlı Gölü’nü panoramik olarak görüyoruz. Günün en güzel vaktinde ulaştığımız bembeyaz kumsalları ve Maldivler’i anımsatan mavi-yeşil suları ile bir doğa harikası olan Salda Gölü’nde keyifli anlar yaşıyor ve yürüyüş yapıyoruz. Gün sonunda Akdeniz’in birbirinden güzel tarih ve doğa zenginliklerini arkamızda bırakarak İzmir’e dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Gece saatlerinde ulaştığımız İzmir’de başka bir FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

...

 

 * Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır... *

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< ANTALYA 4* GRIDA CITY HOTEL'DE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

< LÜKS ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

< PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

< OTOBÜSTEKİ İKRAMLAR

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< AKDENİZ DOĞA ve TARİH KEŞİF TURU ( 35 TL )

< MÜZE, MİLLİPARK, SANDLAND ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< KEKOVA’DA AÇIK BÜFE YEMEKLİ TEKNE TURU

< ANTALYA SAHİLİ’NDE MEHTAP TURU

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

23.00’de Mavişehir Ege Park

23.10’da Bostanlı Vapur İskelesi

23.20’de Karşıyaka Anıtı

23.30’da Alsancak Gar FMA Travel Ofis Önü

23.40’da Konak Sabancı Kültür Merkezi

23.50’de Göztepe İskelesi

24.00’de Üçkuyular OPET

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi