KAZDAĞI - ASSOS - ÇANAKKALE ŞEHİTLİKLER

KAZDAĞI - ASSOS - ÇANAKKALE

Konaklama : ZİLELİ HOTEL’de Y.P KONAKLAMA

Tur Süresi : 1 Gece 2 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 399 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

KAZDAĞI - ASSOS – ÇANAKKALE ŞEHİTLİKLER

 

<<< ŞOK FİYAT!  ŞOK PROMOSYON! >>> 

 

25 - 26 Nisan  (2 Gün - 1 Gece)

...

 

1. Gün: GÖMEÇ ATATÜRK KAYASI - HASANBOĞULDU BÜVETİ - SUTÜVEN ŞELALESİ - AKÇAY - ASSOS - BEHRAMKALE KÖYÜ

CUMARTESİ

Sabah saat 06:30'da Üçkuyular Shell önü, 06:40'da Göztepe İskele karşısı,  06:50'de Sabancı Kültür Merkezi önü, 07:00'de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi, 07:10'da Karşıyaka Anıt, 07:20'de Bostanlı İskele karşısı, 07:30'da Mavişehir Egepark deniz kapısı önünde buluştuktan sonra Kazdağı – Assos ve Çanakkale'ye doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde vereceğimiz bir kahvaltı molasının ardından Bergama'da bir Onyx atelyesine konuk oluyor ve yörenin doğal güzelliği olan onyx taşının nasıl işlendiğini yakından görüyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Gömeç beldesindeki Atatürk Kayası'nı görüyoruz. Daha sonar orman havasını solumak ve filmlere konu olmuş birçok aşk öyküsüne ev sahipliği yapan Hasan Boğuldu Büveti ve Sutüven Şelalesi'ni yakından görmek için özel kiralanan dolmuşlarla Kazdağı'na çıkıyoruz. Bu büyülü ve yeşil coğrafyada rehberimizden öyküler dinleyerek keyifli anlar yaşıyoruz. Öğleden sonra bir dönem Aristo'nun da dersler verdiği Assos Antik Kenti ve Behramkale'ye doğru Kuzey Ege'deki gezimize devam ediyoruz. Günün en güzel saatlerinde Anadolu'nun en eski tapınaklarından biri olan Athena Tapınağı'na ev sahipliği yapan antik kenti ve Murat Hüdavendigar eseri olan Muradiye Cami'yi yakından tanıyoruz. Behramkale'nin taş evler ile bezeli sokaklarında yaptığımız keyifli gezintinin ardından arzu eden konuklarımızla dolmuşlara binerek sıcak dondurma yemek ve eşsiz Midilli manzarasını izlemek için Assos Limanı'na gidiyoruz. Gün sonunda Çanakkale'deki ZİLELİ HOTEL'e yerleşerek akşam yemeğimizi alıyoruz.

 

2. Gün: KİLİT BAHİR KALESİ - KOCA SEYİT HEYKELİ - ÇANAKKALE ŞEHİTLE ANITI - ANZAK KOYU - CONKBAYIRI - 57. ALAY ŞEHİTLİĞİ - TRUVA ANTİK KENTİ - YEŞİLYURT KÖYÜ

PAZAR

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve Çanakkale Şehitlikleri'ni ziyaret etmek için gezimize başlıyoruz. Çanakkale Boğazı'nı feribotla geçerek Eceabat'a ulaşıyor ve ilk olarak ismi “deniz kilidi“ anlamına gelen Kilit-i Bahir Kalesi'ni ve tabyaları yakından görüyoruz. Gelibolu Yarımadası'ndaki   duygu  yüklü  gezimizi  Koca  Seyyit  Onbaşı  Heykeli'ni ziyaret ederek sürdürüyoruz. Ardından Çanakkale Şehitler Anıtı, Seddülbahir Kalesi, Yahya Çavuş Anıtı, Ertuğrul Tabyaları ve Alçıtepe Köyü'nü yakından tanıyarak 20.yy. başında yaşanmış kanlı savaşın izlerine tanık oluyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Conkbayırı'na doğru hareket ediyoruz. Öncelikle Anzak Koyu'na gidiyorBüyük Arıburnu, Küçük Arıburnu ve Sphenks Kayası'nı görüyoruz. Ardından Mehmetçiğe Saygı Anıtı'nı ve orman yangını sırasında yaşamını yitiren Talat Göktepe Anıtı'nı yakından tanıyoruz. Daha sonra vatan savunmasında tüm mensupları şehit düşen 57. Alay Şehitliği'ni, Atatürk'ün kalbinden isabet aldığı Conkbayırı Tepesi'ni ve Mareşal Fevzi Çakmak'ın kardeşinin kabrini ziyaret ediyoruz. Burada Atatürk'ün savaşı gözetlediği noktayı ve kara siperlerini yakından tanıyoruz. Şehitliklerde yaptığımız duygu yüklü ziyaretten sonra Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'ndan ayrılarak feribotla Çanakkale'ye dönüyoruz. Daha sonra İzmir'e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Dönüş yolculuğumuzda Kazdağı'nın en güzel köyü olan Yeşilyurt Köyü'nde kısa bir mola veriyoruz. Eski bir Rum köyü olan Yeşilyurt'un tarihi evlerini yakından yanıyor ve Kazdağı'nın eteğinde bir keyif kahvesi içiyoruz. Akşam saatlerinde vardığımız İzmir'de FMA TRAVEL'in eğlence ve dinlence dolu başka bir gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır...

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< ZİLELİ HOTEL’de Y.P KONAKLAMA

< ULAŞIM HİZMETİ ve REHBERLİK HİZMETLERİ

< OTOBÜSTEKİ İKRAMLAR

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE, ÖREN YERİ ve MİLLİPARK GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< HASANBOĞULDU ve ASSOS DOLMUŞ ÜCRETİ

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

06:30'da Üçkuyular OPET,

06:40'da Göztepe İskele karşısı,

06:50'de Sabancı Kültür Merkezi önü,

07:00'de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi,

07:10'da Karşıyaka Anıt,

07:20'de Bostanlı İskele karşısı,

07:30'da Mavişehir Egepark deniz kapısı önü

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi