BİR BAŞKA İSTANBUL TURU (Şok Promosyon)

BİR BAŞKA İSTANBUL TURU (Şok Promosyon)

Konaklama : İSTANBUL'DA 5* CLARION HOTEL’DE YP KONAKLAMA

Tur Süresi : 2 Gece 2 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 549 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

<<< BİR BAŞKA İSTANBUL >>>

  

 


 

'Muhteşem 5* Clarion Hotel’de Konaklama Ayrıcalığı'

 

'En Zengin ve En Ekonomik İstanbul Turu'  

ORTAKÖY -  AYASOFYA  - TOPKAPI ve DOLMABAHÇE SARAYLARI – SULTANAHMET CAMİ - SÜLEYMANİYE CAMİ – MİMAR SİNAN TÜRBESİ - YEREBATAN SARNICI - HİPODROM - İSTİKLAL CADDESİ  - ÇİÇEK PASAJI 

 

ORTAKÖY -  AYASOFYA  - TOPKAPI ve DOLMABAHÇE SARAYLARI – SULTANAHMET CAMİ

SÜLEYMANİYE CAMİ – MİMAR SİNAN TÜRBESİ - YEREBATAN SARNICI - HİPODROM - İSTİKLAL CADDESİ  - ÇİÇEK PASAJI 

 

''Şok Promosyon''

 

23 - 25 Ekim (2 Gün - 2 Gece)  

...

 

CUMA :  Akşam saat 21:30 ‘da Mavişehir Ege Park önü, 21:40’da Bostanlı İskele, 21:50’de Karşıyaka Anıt22:00’da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi önü, 22:10’da Konak Sabancı Kültür Merkezi önü, 22:20’de Hatay - Üçyol’da ve 22:30’da Bornova Manisa Kavşağı’nda buluştuktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz.

 

I.GÜN CUMARTESI :  ORTAKÖY-DOLMABAHÇE SARAYI-BOĞAZ TURU-İSTİKLAL CADDESİ

Sabah erken saatlerde ulaştığımız İstanbul’da ilk durağımız Ortaköy oluyor. Burada Osmanlı’nın gözde camilerinden Ortaköy Cami ve Boğaziçi Köprüsü’nün yanı başında rehberimiz kahvaltılarımızı yapmak için bizlere serbest zaman veriyor. Kahvaltının ardından bir başka mimari incisi Dolmabahçe Sarayı’nı geziyor ve Ulu Önder Atatürk’ü anıyoruz. Bu duygu yüklü gezinin ardından arzu eden konuklarımızla İstanbul’a denizden bakmak için Boğaz Turu’na katılıyoruz. Boğazda inci taneleri gibi dizili duran Küçüksu Kasrı, Kont Ostrorog Yalısı, Beylerbeyi Sarayı, Beylerbeyi Camisi, Mısır Konsolosluğu, Rumelihisarı, Kuleli Askeri Lisesi, Galatasaray Adası ve Sadullah Paşa Yalısı gibi YalılarıKöşkleri ve Sarayları özel teknemizden keyifle izliyoruz. Muhteşem manzaralar eşliğinde geçen Boğaz Turu’nun ardından İstiklal Caddesi’nin ışıltılı atmosferini yaşamak için güzel bir yürüyüşe çıkıyoruz. 19.yüzyılın gözdesi Beyoğlu’da yaptığımız bu zevkli yürüyüşte Çiçek Pasajı, Taksim Cumhuriyet Anıtı, Galatasaray Lisesi, Mısır Apartmanı, Fransız ve Yunanistan Konsoloslukları ve St. Antuan Kilisesi gibi İstiklal Caddesi’nin eserlerini yakından görüyoruz.İlk gün ki keyifli gezinin ardından şehrin merkezinde 5* Clarion Hotel’imize gidiyor, akşam yemeğimizi alarak dinleniyoruz.

 

II.GÜN PAZAR : TOPKAPI SARAYI-AYASOFYA-YEREBATAN SARNICI-HİPODROM-SULTANAHMET CAMİ-SÜLEYMANİYE CAMİ

Otelimizde aldığımız zengin açık büfe kahvaltının ardından ultra lüks otelimize veda ederek İstanbul’un en eski yerleşim yeri olan tarihi yarımadaya gidiyoruz. İlk olarak Osmanlı’nın ilk sarayı olan Topkapı Sarayı ve Köşkleri’ni rehberimiz eşliğinde gezmeye başlıyoruz. Daha sonra dünyanın en büyük mimari harikalarından biri olan Ayasofya ve mistik atmosferi ile ünlü Yerebatan Sarnıcı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından Hipodrom’da bulunan Dikilitaşlar, Alman Çeşmesi ve Sultanahmet Cami gibi önemli yapıları rehberimizin vereceği bilgiler ve anlatacağı öyküler eşliğinde geziyoruz. Daha sonra öğle yemeğimizi almak için İstanbul’un en görkemli camisi Süleymaniye Cami etrafındaki ünlü kuru fasulyecilere gidiyoruz. Bu esnada Kanuni’nin, Hurrem Sultan’ın ve Mimar Sinan’ın türbelerinin de yer aldığı Süleymaniye Cami ve Külliyesi’nin büyüleyici atmosferinde zaman geçirme şansı yakalıyoruz. Daha sonra akşam saatlerinde bizleri bekleyen otobüsümüzde yerlerimizi alarak İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde ulaştığımız İzmir’de başka bir FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz. 

 

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır...

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< İSTANBUL'DA 5* CLARION HOTEL’DE YP KONAKLAMA

< LÜKS ULAŞIM VE LÜKS KONAKLAMA

< UZMAN REHBERLİK HİZMETİ

< FERİBOT, KÖPRÜ ve OTOPARK ÜCRETLERİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< YOLDA ALINAN KAHVALTI VE ÖĞLE YEMEKLERİ

< İSTANBUL BOĞAZ TURU

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

21:30'da Mavişehir Ege Park önü,

21:40’da Bostanlı İskele,

21:50’de Karşıyaka Anıt,

22:00’da Alsancak Gar FMA Travel ofisi önü,

22:10’da Konak Sabancı Kültür Merkezi önü,

22:20’de Hatay - Üçyol

22:30’da Bornova Manisa Kavşağı

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi