GÖLLER YÖRESİ ve SAGALASSOS (Bayram Özel)

GÖLLER YÖRESİ ve SAGALASSOS (Bayram Özel)

Konaklama : BASMACIOĞLU BUTİK HOTEL'DE Y.P. KONAKLAMA (ISPARTA)

Tur Süresi : 2 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 599 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

 

Göller ve Güller Yöresi Turlarının Uzmanı FMA TRAVEL ile Eşsiz bir Bayram Turu


 * * * GÖLLER YÖRESİ ve SAGALASSOS * * *

 

KOVADA GÖLÜ ve YAZILI KANYON

 

 '12 - 14 AĞUSTOS 2019 (3 GÜN - 2 GECE)'


SALDA GÖLÜ - YARIŞLI GÖLÜ - BURDUR GÖLÜ - EĞİRDİR GÖLÜ - KOVADA GÖLÜ - YAZILI KANYON – GÖKSU ÇAYI ve ACIGÖL


Aşkın Gölü: SALDA GÖLÜ


Arkeoloji Harikası: SAGALASSOS ANTİK KENTİ

 

Lavanta Kokulu Köy: KUYUCAK KÖYÜ

 

'Yerin Altındaki Pamukkale, Kaklık Mağarası Farkı ile '

 

Spa Merkezi’nde Hamam, Sauna ve Jakuzi Keyfi ile

...

 

I. GÜN PAZARTESİ

DÜNYA’NIN EN BERRAK GÖLÜ’NDEN GÜLÜN BAŞKENTİ’NE

SERİNHİSAR – SALDA GÖLÜ – YARIŞLI GÖLÜ – BURDUR GÖLÜ – BURDUR MÜZESİ – ISPARTA 

Sabah 06:30’da Ege Park, 06:40’de Bostanlı İskele, 06:50’de Karşıyaka Anıt Önü, 07:00’de Alsancak Garı FMA Travel Ofisi, 07:10’da Konak Sabancı Kültür Merkezi önü, 07:20’de Göztepe İskelesi ve 07:30’da Üçkuyular Shell İstasyonu önünde buluştuktan sonra Aşkın Gölü Salda ve Kovada Gölleri ile bir arkeoloji harikası olan Sagalassos’a ev sahipliği yapan Göller Yöresi’ne doğru yola çıkıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından ulaştığımız Denizli – Serinhisar Beldesi’nde leblebilerimizi aldıktan sonra Türkiye’nin Maldivleri diye bilinen ülkemizin en berrak ve en derin gölü Salda Gölü’ne ulaşıyoruz. Dünyanın sayılı berrak göllerinden biri olan Salda’da göl manzarasını izleyerek öğle yemeğimizi alıyoruz. Salda’nın tertemiz sahilinde kısa bir gezinti yaptıktan sonra Burdur’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde Yarışlı Golü’ nü görüyor ve zengin tarihi ile ünlü Hacılar Kasabası’ndan geçiyoruz. Öğleden sonra ulaştığımız Burdur’da Burdur Gölü’ görüyor ve son yılların en güzel ve en zengin müzesi Burdur Müzesi’ni geziyoruz. Gün sonunda Burdur’a özgü ceviz ezmelerimizi alarak  Isparta’ya doğru yola çıkıyoruz. Isparta’da 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel Heykeli’ni, Isparta’nın simgesi Gül Heykeli’ni ve kentin kalbindeki Firdevs Bey Cami ve Bedesteni’ni, Ulu Cami, Tarihi Valilik Binası’nı ve Isparta’da gül tarımının öncülüğünü yapan Müftüzade İsmail Efendi’nin heykelini yakından görüyoruz. Daha sonra gül sirkesinden gül kahvesine kadar birbirinden cazip gül ürünlerinden alma şansını yakalıyoruz. Gezimizin sonunda Isparta’nın tek S Class butik oteli Basmacıoğlu Butik Hotel’ine yerleşiyor ve otelimizin Spa Merkezi’nde yer alan hamam ve sauna olanaklarından yararlanarak dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alarak dinleniyoruz. 

 

II. GÜN SALI

TOROSLAR’IN ETEĞİNDEKİ SU PERİLERİ

SAGALASSOS – YAZILI KANYON – GÖKSU ÇAYI -  KOVADA GÖLÜ - EĞİRDİR GÖLÜ – YEŞİL ADA 

Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Göller Yöresi’nin güzelliklerini keşfetmek için Toroslar’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. İlk olarak Toroslar’ın eteğindeki bir arkeoloji hazinesi olan Sagalassos’u keşfetmek için Ağlasun’a doğru yola çıkıyoruz. Günümüzde hala çeşmesinden su akan ve yükseklere kurulu tiyatrosunda zaman içinde yolculuk yaşadığınız hissi veren Sagalassos’ta yaptığımız keyifli gezintinin ardından tarihsel ve doğal güzelliklere sahip Yazılı Kanyon’a gidiyoruz. St.Paulus’un geçtiği yollardan ilerleyerek Yazılı Kanyon’da keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Bu esnada Göksu Nehri’nin kaynağını görme şansını yakalıyoruz. Daha sonra yörede bulunan güzel bir alabalık çiftliğinde keyifli bir öğle yemeği alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra yörenin en güzel gölü ve doğa harikası Kovada Gölü’ne gidiyoruz. Günümüzde eşsiz bir milli park içinde yer alan Kovada Gölü kıyısında yaptığımız keyifli yürüyüşün ardından Göller Yöresinin en büyük göllerinden biri Eğirdir Gölü’ne doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Eğirdir’e vardığımızda Eğirdir Dündar Bey Medresesi, Hızır Bey Camisi ve Eğirdir Kalesi’ni yakından görüyoruz. Daha sonra Eğirdir Gölü’nün orta yerinde yer alan Yeşil Ada ( Nis Adası )’ya geçiyoruz. Burada arzu eden konuklarımızla gölde kısa bir tekne turuna çıkıyoruz. Gün sonunda Isparta’daki otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi alarak geceliyoruz. 

 

III. GÜN ÇARŞAMBA

Lavanta kokulu bir yolculuk

GÖLCÜK GÖLÜ - KUYUCAK LAVANTA KÖYÜ – ACIGÖL – KAKLIK MAĞARASI 

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Isparta’nın mavi incisi Gölcük Gölü’ne çıkıyoruz. Gölcük Gölü kıyısında karaçam ve sedir ağaçları arasında yaptığımız keyifli gezintinin ardından Lavanta Köyü Kuyucak’a doğru gezimizi sürdürüyoruz. Yörenin en güzel lavantalarının yetiştiği bu şirin beldede lavanta tarlalarını ve lavanta ürünlerini yakından tanıyoruz. Öğleden sonra Acıgöl’e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Türkiye’nin en sodalı göllerinden biri olan Acıgöl’ü izleyerek yerin altındaki Pamukkale olan Kaklık Mağarası’na ulaşıyoruz. Kaklık Mağarası’nda yerin onlarca metre altındaki traverten oluşumlarını yakından tanıyoruz. Kaklık Mağarası ziyaretinin ardından sevdiklerimize bayram hediyesi almak için Denizli’nin dünyaca ünlü tekstil ürünlerinin fabrika fiyatı ile satıldığı bir tekstil mağazasına konuk oluyoruz. Gün sonunda Göller Yöresi’nin birbirinden güzel tarih ve doğa zenginliklerini arkamızda bırakarak İzmir’e dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız İzmir’de başka bir FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır... *

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< BASMACIOĞLU BUTİK HOTEL'DE 2 GECE Y.P. KONAKLAMA (ISPARTA)

< OTELDE SABAH ve AKŞAM YEMEKLERİ

< SPA MERKEZİNDE HAMAM VE SAUNA KEYFİ

< ODALARDA ÜCRETSİZ ÇAY ve KAHVE İKRAMI

< ULAŞIM VE ÇEVRE GEZİLERİ

< REHBERLİK HİZMETİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE, MİLLİPARK ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< KAKLIK MAĞARASI GİRİŞ ÜCRETİ

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

06:30’da Ege Park,

06:40’de Bostanlı İskele,

06:50’de Karşıyaka Anıt Önü,

07:00’de Alsancak Garı FMA Travel Ofisi,

07:10’da Konak Sabancı Kültür Merkezi önü,

07:20’de Göztepe İskelesi

07:30’da Üçkuyular Opet İstasyonu önü

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi