ESKİŞEHİR ve BEYPAZARI (Hafta Sonu Özel)

‘Anadolu'nun Venedik'inde Keyifli Bir Haftasonu...’

Konaklama : CASTILLO OTEL (Kent Merkezi) ‘de Y.P. KONAKLAMA

Tur Süresi : 2 Gece 2 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 479 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

ESKİŞEHİR ve BEYPAZARI

 

‘Anadolu'nun Venedik'inde Keyifli Bir Hafta Sonu...’

 

04 - 06 Haziran | 18 - 20 Haziran (2 Gün - 2 Gece)

 


HAREKET CUMA

Akşam 23:00'de Mavişehir Ege Park, 23:10'da Bostanlı İskele, 23:20'de Karşıyaka Anıt, 23:30'da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi, 23:40'da Sabancı Kültür Merkezi, 23:50'de Hatay - Üçyol'da ve 00:00'de Bornova Ege Kampüs önünde buluştuktan sonra Beypazarı ve Eskişehir yolculuğumuza başlıyoruz.

 

1. Gün: BEYPAZARI - HIDIRLIK TEPESİ - TARİH ve KÜLTÜR EVİ - TAŞ MEKTEP - ALAADDİN KEYKUBAD CAMİ - BAĞ EVİ

CUMARTESİ

Yolda aldığımız sabah kahvaltısının ardından şirin mimarisi ile ünlü Beypazarı Kasabasına'na ulaşıyoruz. Beypazarı'nda ilk olarak kente yukarıdan bakmak için Hıdırlık Tepesi'ne çıkıyoruz. Taş sokakları, cumbalı ahşap evleri, gelenekseli yaşatan hayat anlayışı ile Beypazarı'nda tarihi bir yolculuğa başlıyoruz. Kentin orta yerinde yer alan ve eski bir Beypazarı konağı olan Tarih ve Kültür Evi'ni ve Taş Mektep'i görüyoruz. Kentin en eski camisi olan Alaaddin Keykubad Cami'yi ziyaret ediyoruz. Kentin mimarisini yakından tanıdıktan sonra geleneksel sanatların hala canlı olduğu kasabada çarşıyı geziyoruz. Havuç lokumu, kuru, telkari işçiliği ile yapılan gümüş takılar gibi Beypazarı'nın ünlü ürünlerinden alma şansını yakalıyoruz. Öğle yemeğimizi Beypazarı'nın en otantik mekanlarından biri olan Bağ Evi'nde Beypazarı’nın yöresel tatları eşliğinde alıyoruz. Öğleden sonra bu şirin Anadolu kasabasına veda ederek Eskişehir'e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Gün sonunda  otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeğinin ardından arzu eden konuklarımızla Eskişehir akşamını yaşamak için keyifli bir gezintiye çıkıyoruz.

 

2. Gün: ODUNPAZARI -ATLIHAN ÇARŞISI - BALMUMU MÜZESİ - CAM ESERLER MÜZESİ - KURŞUNLU KÜLLİYESİ - LÜLETAŞI MÜZESİ - ŞAHİN TEPESİ - KENTPARK - SAZOVA PARKI

PAZAR

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından kentin eski dokusuna tanık olacağımız Odunpazarı Semti'ni ziyaret ediyoruz. Bu güzel semtte geleneksel dokusunu tekrar kazanmış olan tarihi evleri, usta ellerin şekil verdiği lületaşı eserleri satın alabileceğimiz Atlıhan Çarşısı'nı, Balmumu Müzesi'ni, Cam Eserler Müzesi'ni, Kurşunlu Külliyesi'ni ve Lüleletaşı Müzesi'ni geziyoruz. Öğle saatlerinde kent merkezinde bir restoranda Eskişehir mutfağının gözdesi çiğ böreklerimizi yiyoruz. Öğle yemeğinin ardından kenti kuşbakışı olarak görebileceğimiz bir konumda olan Şahin Tepesi - Şelalepark'a giderek kenti panoramik olarak fotoğraflıyor ve keyif çaylarımızı yudumluyoruz. Ardından son yılların belediyecilik harikası olan, Anadolu'ya deniz ve plajın getirildiği Kent Park'ta ve tematik düzenlemeleri ile dikkatleri çeken Sazova Park'ta keyifli dakikalar geçiriyoruz. Daha sonra kentin orta yerinden akan Porsuk Çayı'nda keyifli bir tekne yolculuğuna çıkıyoruz. Daha sonra İzmir'e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolumuz üzerinde ihtiyaç molaları vererek ulaştığımız İzmir'de başka bir FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.


* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır...

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< CASTILLO OTEL (Kent Merkezi) ‘de Y.P. KONAKLAMA

< ULAŞIM VE TÜM ÇEVRE GEZİLERİ

< REHBERLİK HİZMETLERİ VE OTOBÜSTEKİ İKRAMLAR

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< PORSUK ÇAYI’NDA TEKNE TURU

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

Cuma Akşam

23:00'de Mavişehir Ege Park,

23:10'da Bostanlı İskele,

23:20'de Karşıyaka Anıt,

23:30'da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi,

23:40'da Sabancı Kültür Merkezi,

23:50'de Hatay - Üçyol

00:00'de Bornova Ege Kampüs

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi