Erciyes Kayak Pisti ile KAPADOKYA

KAPADOKYA'YA HARİKA BİR YOLCULUK

Konaklama : 4* VERA TAŞSARAY HOTEL'DE 2 GECE Y.P. KONAKLAMA

Tur Süresi : 3 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 599 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

Erciyes Kayak Pisti ile


* * * K A P A D O K Y A * * *

 

‘Erciyes Kayak Pisti’ni Görme İmkanı’ 


<<< Kıyıda Köşede Değil Kapadokya’nın Kalbi Ürgüp’te Konaklama Ayrıcalığı ile >>>

  

13 - 16 Şubat (Sevgililer Günü Özel) (3 Gün - 3 Gece) 

...

 

PERŞEMBE - HAREKET 

Akşam saat 20:00'de Mavişehir EgePark Önü, 20:10'da Bostanlı İskelesi, 20:20'de Karşıyaka Anıt, 20:30'da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi, 20:40'da Konak Sabancı Kültür Merkezi, 20:50'de Hatay – Üçyol ve 21:00'de Bornova Ege Üniversitesi Kampüs Girişi'nde buluştuktan sonra Harikalar Diyarı Kapadokya'ya doğru gezimize başlıyoruz. 

 

1. Gün: CUMA | KAPADOKYA – AVANOS – ÜRGÜP – GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – GÜVERCİNLİK VADİSİ – UÇHİSAR KALESİ

Sabah saatlerinde alacağımız extra sabah kahvaltısından sonra Kapadokya’nın büyüleyici coğrafyasını keşfetmek için Göreme Açık Hava Müzesi’ne doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Kaya kiliselerini rehberimiz eşliğinde geziyor ve freskoları yakından tanıyoruz. Güvercinlik Vadisi'nde güvercin evlerini görüyor ve Paşabağlar'da yörenin en büyük peri bacalarını görüyoruz. Öğle saatlerinde gittiğimiz Uçhisar'da, Uçhisar Kalesi'ni ve açıklarda Erciyes Dağı'nı görüyoruz. Öğle yemeğimizi otantik bir restoranda aldıktan sonra orta yerinden Kızılırmak'ın aktığı Avanos'a doğru yola çıkıyoruz. Avanos'da yaptığımız kısa gezintinin ardından bir çanak – çömlek atölyesine ve taş atölyesine konuk oluyor ve Kızılırmak çamurunun çömlekçi çarkında şekil alışına tanık oluyoruz. Öğleden sonra Kapadokya'nın gözbebeği Ürgüp'e doğru gezimize devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde bizleri karşılayan Üç Güzeller'de verdiğimiz kısa molanın ardından Asmalı Konak ve Turasan Şarap Fabrikası'nı geziyoruz. Kapadokya'nın birbirinden güzel üzümleri ile yapılan şarapların tadımını yapıyor ve alışveriş yapıyoruz. Gün sonunda merkezi 4* TAŞSARAY HOTEL’e yerleşiyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra arzu eden konuklarımız Ürgüp’ün gece hayatını yakından tanımak için Ürgüp’te gezintiye çıkabilirler. 

 

2. Gün: CUMARTESİ | HACI BEKTAŞ-I VELİ – KAYSERİ – ERCİYES DAĞI KAYAK MERKEZİ – TÜRK GECESİ 

Sabah, günün ilk ışıklarında arzu eden konuklarımızla, BALON TURU’ na ( iklim ve hava şartları uygun olursa ) çıkıyoruz. Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından misafirlerimizle Kayseri, Erciyes Kayak Merkezi ve Hacı Bektaş-ı Veli turu için yola çıkıyoruz. İlk olarak 13.yy tasavvuf felsefesinin önemli isimlerinden Hacı Bektaş Veli Dergahı'na ulaşıyoruz. Burada Hacı Bektaş-ı Veli ve Balım Sultan'ın Türbeleri'ni ve müze olarak ziyarete açılan Külliye'yi geziyoruz. Daha sonra Anadolu'daki birçok Selçuklu eserine ev sahipliği yapan ticaret ve sanayi kenti Kayseri'ye doğru gezimizi sürdürüyoruz. Kayseri'de Kayseri Kalesi, Huand Hatun Cami ve Türbesi, Anadolu'nun ilk kapsamlı hastanesi Gevheri Nesibe Şifahanesi, Tarihi Saat Kulesi, Mimar Sinan'ın memleketinde yaptığı tek ve mütevazı eseri Kurşunlu Cami, Mimar Sinan Parkı, Yer altı Çarşısı'nı panoramik olarak görüyoruz. Öğle saatlerinde yöreye özgü yağlama ve sucuklarımızı yemek ve Erciyes’te kar keyfi yapmak için kayak merkezine doğru yola çıkıyoruz. Anadolu’nun en yüksek dağlarından biri olan Erciyes’te kurulu kayak merkezinde telesiyejlere binerek ya da kayak yaparak keyifli anlar yaşıyoruz. Gün sonunda Kayseri’ye ve bembeyaz karlara veda ederek otelimize dönüyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra dileyen misafirlerimizle Kapadokya gecesini yaşamak için Türk Gecesi’ne katılıyoruz. 

 

3. Gün: PAZAR | DERİNKUYU - IHLARA VADİSİ - KONYA - MEVLANA - NASREDDİN HOCA 

Sabah kahvaltısının ardından yer altı kenti ile ünlü Derinkuyu'ya doğru yola çıkıyoruz. Derinkuyu'da ünlü yer altı kentini gezdikten sonra bir doğa harikası olan Ihlara Vadisi'ni gezmek için yola çıkıyoruz. Ihlara Vadisi'nde Melendiz Çayı'nın etrafında yer alan kaya kiliselerini geziyoruz. Ihlara'da geçirdiğimiz keyifli anların ardından öğle saatlerinde ulaştığımız Konya'da ünlü fırın kebabı ve etli ekmekten oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından Konya'nın simgesi Mevlana Dergahı ve Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Akşehir'e gitmek için Konya'dan ayrılıyoruz. Akşehir'de mizahın atası Nasreddin Hoca'nın Türbesini ve Gülmece Parkı'nı ziyaret ediyoruz. Kapadokya'da geçirdiğimiz üç güzel günün ardından İzmir'e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde ulaştığımız İzmir'de bir başka FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır...

 


'Erciyes Kayak Pisti’ni Görme İmkanı…' 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< 4* VERA TAŞSARAY HOTEL'DE 2 GECE Y.P. KONAKLAMA

< ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

< REHBERLİK HİZMETİ ve OTOBÜSTEKİ İKRAMLAR

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< OTELDEKİ EKSTRA YİYECEK ve İÇECEKLER

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< BALON TURU

< TÜRK GECESİ

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

20:00'de Mavişehir EgePark Önü,

20:10'da Bostanlı İskelesi,

20:20'de Karşıyaka Anıt ,

20:30'da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi,

20:40'da Konak Sabancı Kültür Merkezi,

20:50'de Hatay – Üçyol

21:00'de Bornova Ege Üniversitesi Kampüs Girişi

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi