EDİRNE - ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ ve TROIA

EDİRNE - ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ ve TROIA

Konaklama : ZİLELİ HOTEL'DE Y.P KONAKLAMA

Tur Süresi : 2 Gece 2 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 369 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

HAFTA SONUNA DOLU DOLU BİR TUR

 

* * * EDİRNE – ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ ve TROIA * * *

 

24 - 26 Ocak | 31 Ocak - 02 Şubat | 07 - 09 Şubat | 14 - 16 Şubat | 21 - 23 Şubat | 28 Şubat - 01 Mart  (2 Gün - 2 Gece) 

 

...

CUMA

Akşam saat 23.00 da Üçkuyular OPET, 23:10'da Göztepe İskelesi karşısı, 23:20'de Sabancı Kültür Merkezi önü, 23:30'da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi, 23:40'da Karşıyaka Anıt, 23:50'de Bostanlı İskele, 24:00'da Ege Park önünde buluştuktan sonra Edirne'li Çanakkale Şehitliği ve Troia gezimiz için yola çıkıyoruz.

 

CUMARTESİ

Sabah saatlerinde ulaştığımız Çanakkale'de kahvaltı molası verdikten sonra Edirne'ye doğru gezimizi sürdürüyoruz. Avrupa Kıtası'ndaki keyifli yolculuğumuza Korudağı'ndan Saroz Körfezi'nin eşsiz manzarasını izleyerek içeceğimiz çay molası ile ara veriyoruz. Daha sonra Keşan üzerinden Uzunköprü'ye doğru gezimizi sürdürüyoruz. Burada dünyanın en uzun köprülerinden biri olan Uzunköprü'yü yakından tanıyor ve bu eşsiz eseri fotoğraflıyoruz. Edirne'ye ulaştığımızda ilk olarak Sarayiçi'ne giderek Balkan harbi ve Rus İşgali'nin izlerini taşıyan Şehitlikleri, Fatih Köprüsü, Adalet Kulesi ve Saray Hamamı'nı yakından tanıyoruz. Daha sonra Edirne denilince ilk akla gelen yağlı güreşlerin yapıldığı Kırkpınar Güreş Alanı'nı yakından tanıyoruz. Öğleye doğru Sultan II. Beyazıt devrinde yapılan ve Avrupa Konseyince dünyanın en prestijli müzecilik ödülü verilmiş olan Beyazıt Şifahanesi'ni ziyaret ediyoruz. Öğle saatlerinde kent merkezinde meşhur Edirne ciğerinin tadına bakıyoruz. Yemeğin ardından Edirne'nin birbirinden güzel camilerini tanımak için ilk olarak Selimiye Cami'yi ziyaret ediyoruz. Daha sonra Osmanlı mimarisinde ilk anıtsal kubbeli eserlerden birisi olan Üç Şerefeli Cami’ve çok kubbeli Eski Cami'yi ziyaret ediyoruz. Edirne'de tarih ile iç içe geçirdiğimiz keyifli anların ardından Çanakkale’ye dönüyor ve Eceabat İskelesi’nde feribotta yerlerimizi alıyoruz. Gün sonunda Çanakkale’nin en güzel otellerinden biri olan Zileli Hotel' e yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyor ve dinleniyoruz.

 

PAZAR

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve Çanakkale Şehitlikleri'ni ziyaret etmek için gezimize başlıyoruz. Çanakkale Boğazı'nı feribotla geçerek Eceabat'a ulaşıyor ve ilk olarak ismi “deniz kilidi“ anlamına gelen Kilit-i Bahir Kalesi'ni ve tabyaları yakından görüyoruz. Gelibolu Yarımadası'ndaki duygu yüklü gezimizi Koca Seyyit Onbaşı Heykeli'ni ziyaret ederek sürdürüyoruz. Ardından Çanakkale Şehitler AnıtıSeddülbahir Kalesi, Yahya Çavuş Anıtı, Ertuğrul Tabyaları ve Alçıtepe Köyü'nü yakından tanıyarak 20.yy. başında yaşanmış kanlı savaşın izlerine tanık oluyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Conkbayırı'na doğru hareket ediyoruz. Öncelikle Anzak Koyu'na gidiyor Büyük Arıburnu, Küçük Arıburnu ve Sphenks Kayası'nı görüyoruz. Ardından Mehmetçiğe Saygı Anıtı'nı ve orman yangını sırasında yaşamını yitiren Talat Göktepe Anıtı'nı yakından tanıyoruz. Daha sonra vatan savunmasında tüm mensupları şehit düşen 57. Alay Şehitliği'ni, Atatürk'ün kalbinden isabet aldığı Conkbayırı Tepesi'ni ve Mareşal Fevzi Çakmak'ın kardeşinin kabrini ziyaret ediyoruz. Burada Atatürk'ün savaşı gözetlediği noktayı ve kara siperlerini yakından tanıyoruz. Şehitliklerde yaptığımız duygu yüklü ziyaretten sonra Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'ndan ayrılarak feribotla Çanakkale'ye dönüyor ve İzmir'e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde vardığımız İzmir'de FMA TRAVEL'in eğlence ve dinlence dolu başka bir gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır...

HAFTA SONUNA DOLU DOLU BİR TUR

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< ZİLELİ HOTEL'DE Y.P KONAKLAMA

< ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

< PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

< OTOBÜSTEKİ İKRAMLAR ve FERİBOT GEÇİŞLERİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

Akşam

23.00 da Üçkuyular OPET,

23:10'da Göztepe İskelesi karşısı,

23:20'de Sabancı Kültür Merkezi önü,

23:30'da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi,

23:40'da Karşıyaka Anıt,

23:50'de Bostanlı İskele,

24:00'da Ege Park önü

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi