MARMARİS - DATÇA - PALAMUTBÜKÜ

MARMARİS - DATÇA - PALAMUTBÜKÜ

Konaklama : 5* BLUE BAY PLATINUM HOTEL’DE HER ŞEY DAHİL KONAKLAMA

Tur Süresi : 1 Gece 2 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 499 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

Rüya Gibi Bir Tatil

“MARMARİS - DATÇA - PALAMUTBÜKÜ


23 - 24 Ekim | 30 - 31 Ekim  (2 Gün - 1 Gece)

 

MARMARİS - GÜZELKÖY - AKYAKA - AKÇAPINAR KÖYÜ - AKÇAPINAR AZMAĞI - PALAMUTBÜKÜ - DATÇA ve ESKİ DATÇA

 

5* BLUE BAY PLATINUM HOTEL’DE HER ŞEY DAHİL KONAKLAMA FARKI İLE

 

 ...


1.GÜN: BOZÜYÜK KÖYÜ / GÜZELKÖY  - AKYAKA – KADIN AZMAĞI - MARMARİS ve ( EKSTRA JEEP SAFARİ TURU) 

Cumartesi sabahı 06.00’da Mavişehir Ege Park önü, 06.10’da Bostanlı İskele, 06.20’de Karşıyaka Anıt önü, 06.30’da Alsancak FMA TRAVEL Ofisi önü, 06.40’da Sabancı Kültür Merkezi, 06.50’de Göztepe İskelesi önü, 07.00’de Üçkuyular Shell önünden hareket ederek gezimize başlıyoruz. Yol üzerinde verdiğimiz kahvaltı molasının ardından, keyif kahvelerimizi içmek için Bozüyük’e namı diğer Güzelköy’e doğru yolculuğumuzu devam ettiriyoruz. Bir dönem dizi setlerine ev sahipliği yapan bu şirin köyün birbirinden güzel evlerini yakından tanımak için çiçekler ile bezeli sokaklarında kısa bir gezintiye çıkıyoruz.  Daha sonra köy kahvesinde verdiğimiz kahve molasının ardından Akyaka’ya doğru gezimizi sürdürüyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Idyma Antik Kenti kaya mezarlarını, Akyaka Evleri’ni ve Kadın Azmağı’nı otobüsümüzden panoramik olarakgörerek Marmaris’e doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Öğle saatlerinde Marmaris’teki otelimize yerleşiyor ve herşey dahil konseptli açık büfe öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından otelimizin havuzunda ve kendine ait plajında serinleyerek, otelimizin imkanlarından doyasıya  faydalanıyoruz.  Daha sonra safari turu keyfini yaşamak için dileyen misafirlerimiz ile ekstraolan jeep safari turuna katılıyoruz. Otelimizden bizleri alan jeeplerimizle yaptığımız keyifli safari turumuzun ardından otelimize dönerek herşey dahil konseptte alacağımız akşam yemeğine kadar dinleniyoruz. 

 

2. GÜN: DATÇA- PALAMUTBÜKÜ – ESKİ DATÇA- CAN YÜCEL EVİ - BALIKAŞIRAN  - AKÇAPINAR KÖYÜ – AKÇAPINAR AZMAĞI – AŞIKLAR YOLU

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılarak doğanın her türlü rengini bizlere sunan Datça (Reşadiye) Yarımadası’na doğru keşfe başlıyoruz. İlk olarak Eski Datça Köyü’ne doğru yola koyuluyoruz. Datça’nın muhteşem doğası eşliğinde yaptığımız keyifli yolculuğun ardından Eski Datça Köyü’ne geldiğimizde birbirinden güzel taş evlerin arasında keyif kahvelerimizi içiyoruz. Burada rehberimiz bir zamanlar ünlü şair Can Yücel’in evinin bulunduğu sokakta bizlere değerli bilgiler veriyor. Daha sonra eski Datça’nın şirin sokaklarını ve tarihini arkamızda bırakarak Datça merkeze doğru ilerliyoruz ve rehberimizin anlatımları eşliğinde otobüsümüzle panoramik bir şehir turu yapıyoruz. Daha sonra Palamutbükü’ne doğru yola çıkıyoruz. Sayısız koy ve bükün arasında, karadan mavi yolculuk yaparak Palamutbükü’ne varıyoruz. Palamutbükü’nün muhteşem manzarası eşliğinde, denize sıfır restoranımızda öğle yemeğimizi alıyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz Palamutbükü’nün turkuaz renkli tertemiz sularında doyasıya yüzme keyfi yaşayabilir. Palamutbükü’nde geçirdiğimiz keyifli anların ardından Datça’nın ünlü bal ve bademlerinin satıldığı yöresel bir mağazaya konuk oluyoruz. Datça çam balı, datça bademi, badem ezmesi, badem kurabiyesi ve badem lokumu gibi birçok yöresel ürünlerden alışveriş yapma şansı yakalıyoruz. Alışverişin ardından Datça’ya veda ederek dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Yolumuz üzerinde Ege ile Akdeniz’in sularını birbirinden ayıran Balıkaşıran Mevki’de fotoğraf molası veriyoruz. Günün en güzel saatlerinde Akçapınar Köyü’ne doğru ilerliyoruz. Akçapınar Köyü’ne ulaştığımızda sayısı yüzleri aşan asırlık okaliptüs ağaçları ile taçlanan Aşıklar Yolu’nda yaptığımız kısa yürüyüşün ardından köye ismini veren ünlü Akçapınar Azmağı’nda dileyen misafirlerimizle rüya gibi bir tekne turuna çıkıyoruz. Ekstra olarak düzenlenen bu keyifli yolculuğun ardından İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde Çine’de verdiğimiz akşam yemeği molasının ardından İzmir’e ulaşıyoruz. Doğa ve tarihi bir arada yaşadığımız bu eğlence ve dinlence dolu gezinin ardından başka bir FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.


* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır...

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< 5* BLUE BAY PLATINUM HOTEL’DE HER ŞEY DAHİL KONAKLAMA

< 1. GÜN OTEL’DE ÖĞLE YEMEĞİ

< ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

< REHBERLİK HİZMETİ ve OTOBÜSTEKİ İKRAMLAR

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< JEEP SAFARİ TURU

< AKÇAPINAR AZMAĞI TEKNE TURU

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

06.00’da Mavişehir Ege Park önü,

06.10’da Bostanlı İskele,

06.20’de Karşıyaka Anıt önü,

06.30’da Alsancak FMA TRAVEL Ofisi önü,

06.40’da Sabancı Kültür Merkezi,

06.50’de Göztepe İskelesi önü,

07.00’de Üçkuyular Shell önü

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi