BÜYÜK MİDİLLİ TURU (YILBAŞI ÖZEL)

BÜYÜK MİDİLLİ TURU (YILBAŞI ÖZEL)

Konaklama : LESVION HOTEL'DE 2 GECE OK KONAKLAMA

Tur Süresi : 2 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 149 € 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

 

 <<< BÜYÜK MİDİLLİ TURU >>>

 

'Adalara FMA TRAVEL ile Gidilir'

 

30 Aralık - 01 Ocak  I   3 Gün - 2 Gece

 

...

 

1. Gün: MYTILINI KENT TURU

30 ARALIK PAZAR

Sabah 05.30'da Üçkuyular Shell, 05.40'da Göztepe İskele Karşısı, 05.50'de Sabancı Kültür Merkezi, 06.00'da Lozan Atatürk Lisesi Önü, 06.10'da Karşıyaka Ofis Önü, 06.20'de Bostanlı İskelesi Karşısı ve 06.30'da Mavişehir – Egepark Önü'nde buluştuktan sonra komşu ülke Yunanistan'ın en güzel adalarından biri olan Kuzey güzeli Midilli'ye gitmek için yola çıkıyoruz. Gezimizin ilk durağı Ayvalık'ta bizleri Midilli'ye götürecek gemimizde yerlerimizi alıyor ve Ayvalık'ta bizleri Midilli'ye götürecek gemimizde yerlerimizi alıyor ve Midilli Adası'na doğru keyifli bir yolculuğa başlıyoruz. Öğle saatlerinde ulaştığımız Kuzey Ege'nin en büyük adasını gezmeye başlıyoruz. İlk olarak adanın başkenti Mytillini'de keyifli bir gezintiye çıkıyor ve bu esnada Hagios Therapondas Kilisesi, Halk Bahçesi, Ermou Caddesi, Hagia Athanasious Metropolitlik Kilisesi, Yeni Cami ve Hamamı, Tarihi Roma Agorası ve Yalı Cami gibi tarihi yapıları yakından tanıyoruz. Daha sonra öğle yemeğimizi alıyor günün en güzel saatlerinde kent merkezinde denize sıfır Lesvion Hotel'e yerleşiyor ve dinleniyoruz. 

 

2. Gün: GERA KÖRFEZİ - PLOMARİ - PERAMA SAHİLİ - AGIASOS

31 ARALIK PAZARTESİ

Otelde aldığımız kahvaltının ardından arzu eden konuklarımızla iki körfezli Midilli'nin küçük körfezi Gera Körfezi civarında sürdüreceğimiz Güney Midilli Turu'na çıkıyoruz. İlk olarak Gera Körfezi'nin eşsiz manzarasını izleyerek Midilli'nin en şirin sahil kasabası Plomari'ye doğru  yolculuğumuzu sürdürüyoruz. 19. yy’daMidilli'de üretilen zeytinyağı ve sabunun ihraç edildiği limana ve dünyaca ünlü uzo fabrikalarına ev sahipliği yapan Plomari'de yaptığımız kent gezisinin ardından Perama Sahili'nde keyifli bir öğle yemeği molası veriyoruz. Yemeğin ardından zeytinyağcılığı ile ünlü Pappados Köyü ve Barbaros Hayrettin Paşa'nın doğduğu köy olan Paleokipos Köyü'nü yakından görüyoruz. Günün en güzel saatlerinde Midilli'nin en tipik yerleşimlerinden biri olan Agiasos'a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yemyeşil ormanları, ahşap işçilikleri ve Meryem Ana Kilisesi ile ünlü bu dağ köyüne vardığımızda köyün Şirince benzeri sokaklarından keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Gün sonunda otelimize dönüyor ve dinleniyoruz. Akşam saat 21:00'de otelimizin lobisinde buluşuyor ve yeni yılı kutlamak için güzel bir Yunan tavernasına gidiyoruz. Yunan mutfağı ve sirtaki eşliğinde 2019'a merhaba diyoruz.

 

3. Gün: KALLONI KÖRFEZİ - MANDAMADOS - MOLYVOS - PETRA

01 OCAK SALI

Otelde aldığımız kahvaltının ardından Kuzey Midilli Turu'na çıkıyoruz. Gezimizin ilk durağı Mandamados Köyü'nde kısa bir mola veriyor ve Ada'nın en ünlü kilisesi olan Taksiyarhis Kilisesi'ni yakından tanıyoruz. Mandamos'ta yaptığımız panoramik gezintinin ardından adanın en güzel sahil kenti olan Molyvos'a doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Bir dönem Mithymna adı ile bilinen ve Assos kentinin de ilk sakinlerinin göç yeri olan Molyvos'u yakından tanıyoruz. Kalesi, taş evleri ve şirin sokakları ile Midilli'nin en keyifli gezi alanlarından biri olan Molyvos'ta geçirdiğimiz keyifli anların ardından ismi taş manasına gelen Midilli'nin kuzey sahillerinde yer alan Petra'ya doğru gezimizi sürdürüyoruz. Taş evleri ve kum sahilleri ile ünlü Petra'da sahilde güzel bir restoranda Midilli mutfağının tadını çıkarıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Midilli'nin iç körfezi olan Kalloni Körfezi'ne doğru gezimize devam ediyoruz. Kalloni Körfezi'nin manzarasını fotoğrafladıktan sonra Midilli merkezi'ne doğru dönüşe geçiyor ve Mytillini Limanı'nda bizleri bekleyen gemimizde yerlerimizi alıyoruz. Gün sonunda Ayvalık'a ulaşıyor ve İzmir'e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız İzmir'de bir başka FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< LESVION HOTEL'DE 2 GECE OK KONAKLAMA

< MİDİLLİ’YE GİDİŞ – DÖNÜŞ GEMİ ULAŞIMI

< PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

< MİDİLLİ KENT MERKEZİ TURU

< PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

< YURTDIŞI SEYEHAT SİGORTASI

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< I. GÜN AKŞAM YEMEĞİ

< YUNAN TAVERNASINDA CANLI MÜZİKLİ LİMİTSİZ İÇKİLİ YILBAŞI GALASI

< KUZEY MİDİLLİ TURU ( Molyvos – Petra - Mandamados ve Kalloni Körfezi )

< YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI ( 15 TL )

< SCHENGEN VİZE ÜCRETİ ( Yeşil pasaport ve Schengen olmayan konuklar için ) 120 Euro

< 65 YAŞ ÜSTÜ KONUKLARDAN SİGORTA HİZMETİNDE 10 EURO SÜR-PRİM ALINACAKTIR

 

   MİDİLLİ KÜLTUR ve EĞLENCE PAKETİ

< İZMİR - AYVALIK - İZMİR ULAŞIM ( 35 EURO )

< KUZEY MİDİLLİ TURU ( Molyvos – Petra - Mandamados ve Kalloni Körfezi ) (35 EURO)

< YUNAN TAVERNASINDA CANLI MÜZİKLİLİMİTSİZ İÇKİLİ YILBAŞI GALASI (45 EURO)

  

115 EURO EDERİNDEKİ MİDİLLİ KÜLTÜR VE EĞLENCE PAKETİ ACENTEDE SATIN ALINIRSA 115 EURO YERİNE SADECE 51 EURO ÖDENECEKTİR.

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

05.30'da Üçkuyular Shell,

05.40'da Göztepe İskele Karşısı,

05.50'de Sabancı Kültür Merkezi,

06.00'da Lozan Atatürk Lisesi Önü,

06.10'da Karşıyaka Ofis Önü,

06.20'de Bostanlı İskelesi Karşısı

06.30'da Mavişehir – Egepark Önü

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi