AVŞA, PAŞALİMANI ve KAPIDAĞ YARIMADASI (Bayram Özel)

AVŞA ADASI, PAŞALİMANI ADASI ve KAPIDAĞ YARIMADASI

Konaklama : 4* EKEN PRESTIGE HOTEL’DE ( BANDIRMA ) Y.P. KONAKLAMA

Tur Süresi : 2 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 499 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

 < < < TÜRKİYE'DE BİR İLK, BAYRAMA ÖZEL  > > >

 

'İki Ada ve Bir Yarımada'

 

 * * * AVŞA ADASI, PAŞALİMANI ADASI ve KAPIDAĞ YARIMADASI * * *

 

MANYAS GÖLÜ - KUŞ CENNETİ - ERDEK - BANDIRMA - AŞK KÖPRÜSÜ - KAPIDAĞ YARIMADASI - OCAKLI KÖYÜ - AVŞA ADASI ve PAŞALİMANI ADASI

 

'04 HAZİRAN SALI – 06 HAZİRAN PERŞEMBE (3 GÜN - 2 GECE)'

...

 

I.GÜN  SALI

MANYAS KUŞ GÖLÜ - BANDIRMA – AŞK KÖPRÜSÜ - KAPIDAĞ YARIMADASI – OCAKLAR KÖYÜ 

Sabah saat 06.30'da Mavişehir Egepark, 06.40'da Bostanlı İskelesi önü, 06.50'de Karşıyaka Anıtı, 07.00'de Alsancak Gar FMA TRAVEL Ofisi, 07.10'da Konak Sabancı Kültür Merkezi önü, 07.20'de Hatay Üçyol, 07.30'da Ege Üniversitesi Konuk Evi’nin önünde buluştuktan sonra İki Ada, Bir Yarımada gezimize başlıyoruz. Türkiye’de bir ilk ve Fma Travel’ın farklı turlarından biri olan gezimizin ilk durağı Manyas Gölü ve Kuş Cenneti oluyor. Anadolu’nun önemli sulak alanlarından biri ve de yüzlerce değişik türe ev sahipliği yapan bu doğal yaşam alanını rehberimiz eşliğinde ziyaret ettikten sonra Kapıdağ Yarımadası’na doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Öğle saatlerinde ulaştığımız Bandırma’da Aşk Köprüsü’nü ve tarihi yapıları yakından görüyoruz. Daha sonra 19. yüzyılda yöreye göç eden Karadeniz Tatarları ile gelen bir lezzet olan çiğ börekleri tadıyoruz. Günün en güzel saatlerinde Bandırma sahilindeki 4* Eken Prestige Hotel’e yerleşerek Kapıdağ Yarımadası’nda yapacağımız doğa, tarih ve deniz turu için hazırlıklarımızı yapıyoruz.  Anadolu anakarasına incecik bir kıstakla bağlı ve Kyzikos kentine de ev sahipliği yapan yarımadaya ayak bastığımızda denizinin temizliğine ve bahçelerindeki berekete hayran kalıyoruz. Yarımada etrafında otobüsümüzle yaptığımız panoramik turun ardından rehberimiz bizlere Ocaklar Köyü Sahili’nde yüzme molası veriyor ve bu esnada Marmara’nın sularında yüzme keyfi yaşıyoruz. Gün sonunda Bandırma’daki otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi alarak dinleniyoruz.

 

II. GÜN ÇARŞAMBA

ERDEK – AVŞA ADASI -  AVŞA ADASI KEŞİF TURU ( ARABLAR KÖYÜ - YİĞİTLER KÖYÜ ve ŞARAP FABRİKASI ) 

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra gezimizin ilk adası Avşa Adası’nı yakından tanımak için Erdek’e doğru yola çıkıyoruz. Erdek Sahili’nde yaptığımız kısa bir gezintinin ardından bizleri Avşa’ya götürecek gemide yerlerimizi alıyoruz. Gezimizin son günü gezeceğimiz Paşalimanı Ada’sının Balıklı limanında verilen kısa molanın ardından öğle saatlerinde Marmara Denizi’nin en güzel sahillerine sahip ve en sevilen adası Avşa’ya ulaşıyoruz. Avşa’da rehberimiz eşliğinde yaptığımız kısa gezintinin ardından bizlere verilen serbest zaman içinde Marmara Denizi’nde yüzmenin ya da sahil restoranlarında balık yemenin keyfini yaşıyoruz. Ya da arzu eden konuklarımız ekstra düzenlenen Avşa Adası panoramik keşif turu için bizler için hazırlanan dolmuşlarda yerlerini alabilir. Bu tur esnasında Arablar Köyü, Çınaraltı’nı ve adaya gelen gezginlerin en çok rağbet ettiği Yiğitler Köyü’nü, Büyülübağ markası ile Avşa ada karası üzümlerinden şarap üreten fabrikaları da görme şansı yakalıyoruz. Avşa’da geçirdiğimiz saatlerin ardından rehberimizin verdiği saatte limanda buluşarak bizleri Erdek’e götürecek gemide yerlerimizi alıyoruz. Gün batımında Bandırma’daki otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi alarak dinleniyoruz. 

 

III. GÜN PERŞEMBE

ERDEK – PAŞA LİMANI ADASI -  BALIKLI LİMANI – PAŞALİMANI ADASI KEŞİF TURU (BALIKLI LİMANI - POYRAZLI KÖYÜ - HARMANLI KÖYÜ - PAŞA LİMANI KÖYÜ ) 

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra gezimizin ikinci adası Paşalimanı Adası’nı yakından tanımak için bavullarımızı alarak otelimizden ayrılıyoruz. Erdek Sahili’nde bizleri bekleyen feribotla kısa sürede Paşalimanı Adası’nın Balıklı Limanı’na ulaşıyoruz. Lala Mustafa Paşa’nın Kıbrıs seferinden dönerken kışladığı ve gemilerini onardığı ada olduğu için bugün Paşalimanı diye anılan bu sakin adada huzuru yaşıyoruz. Avşa’ya kıyasla çok daha az turistik olan adanın beş köyü vardır. Arzu eden konuklarımızla Balıklı Limanı’nda bizleri bekleyen dolmuşlara binerek ekstra olan Paşalimanı Adası keşif turuna çıkıyoruz. Bu esnada adanın kuzey rüzgârları ile serin yeri olan Poyrazlı Köyü, Lala Mustafa Paşa’nın gemilerini demirlediği Paşa Limanı, üzümleri ile ünlü Harmanlı köylerini yakından tanıma şansı yakalıyoruz. Gezimin ardından Balıklı Limanı’nda deniz ve yemek molası vererek dinleniyoruz. Gün sonunda gemiye binerek Erdek’e dönüyoruz. Erdek’te bizleri bekleyen otobüsümüzde yerlerimizi aldıktan sonra arkamızda üç dolu günü, iki ada ve bir yarımadayı bırakarak İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde vardığımız İzmir’de FMA TRAVEL’in eğlence ve dinlence dolu başka bir gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< 4* EKEN PRESTIGE HOTEL’DE ( BANDIRMA ) Y.P. KONAKLAMA

< OTEL’DE SABAH – AKŞAM YEMEKLER

< ERDEK – AVŞA – ERDEK FERİBOT GEÇİSİ

< ERDEK – PAŞALİMANI – ERDEK FERİBOT GEÇİSİ

< ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

< PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE, ÖREN YERİ ve MİLLİPARK GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< AVŞA ADASI DOLMUŞ ÜCRETİ ( 25 TL)

< PAŞALİMANI ADASI DOLMUŞ ÜCRETİ ( 25 TL )

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

06.30'da Mavişehir Egepark,

06.40'da Bostanlı İskelesi önü,

06.50'de Karşıyaka Anıtı

07.00'de Alsancak Gar FMA TRAVEL Ofisi

07.10'da Konak Sabancı Kültür Merkezi önü,

07.20'de Hatay Üçyol,

07.30'da Ege Üniversitesi Kampüs Önü

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi