AVŞA, PAŞALİMANI - GÖLYAZI ve KAPIDAĞ YARIMADASI (Bayram Özel)

AVŞA, PAŞALİMANI ve KAPIDAĞ YARIMADASI (Bayram Özel)

Konaklama : 4* EKEN PRESTIGE HOTEL’DE ( BANDIRMA ) Y.P. KONAKLAMA

Tur Süresi : 3 Gece 4 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 699 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

 

 < < < TÜRKİYE'DE BİR İLK > > >


İki Ada, İki Göl ve Bir Yarımada

 

 AVŞA ADASI, PAŞALİMANI ADASI, MANYAS GÖLÜ,

 

ULUABAT GÖLÜ ve KAPIDAĞ YARIMADASI 

MANYAS GÖLÜ - KUŞ CENNETİ - ERDEK - BANDIRMA - AŞK KÖPRÜSÜ KAPIDAĞ YARIMADASI – OCAKLI KÖYÜ  - AVŞA ADASI ve PAŞALİMANI ADASI - GÖLYAZI KASABASI – ULUABAT ( APOLYONT ) GÖLÜ – TRİLYE – MUDANYA

 

MANYAS GÖLÜ - KUŞ CENNETİ - ERDEK - BANDIRMA - AŞK KÖPRÜSÜ - KAPIDAĞ YARIMADASI - OCAKLI KÖYÜ

AVŞA ADASI ve PAŞALİMANI ADASI - GÖLYAZI KASABASI - ULUABAT ( APOLYONT ) GÖLÜ - TRİLYE - MUDANYA

 

'11 - 14 AĞUSTOS 2019 (4 GÜN - 3 GECE)'

 

...

 

I.GÜN  PAZAR | MANYAS KUŞ GÖLÜ - BANDIRMA - AŞK KÖPRÜSÜ - KAPIDAĞ YARIMADASI – OCAKLAR KÖYÜ 

Sabah saat 07.00'da Mavişehir Egepark, 07.10'da Bostanlı İskelesi önü, 07.20'de Karşıyaka Anıtı, 07.30'da Alsancak Gar FMA TRAVEL Ofisi, 07.40'da Konak Sabancı Kültür Merkezi önü, 07.50'de Hatay Üçyol, 08.00'da Ege Üniversitesi Konuk Evi’nin önünde buluştuktan sonra İki Ada, İki Göl ve Bir Yarımada gezimize başlıyoruz. Türkiye’de bir ilk ve Fma Travel’ın farklı turlarından biri olan gezimizin ilk durağı Manyas Gölü ve Kuş Cenneti oluyor. Anadolu’nun önemli sulak alanlarından biri ve de yüzlerce değişik türe ev sahipliği yapan bu doğal yaşam alanını rehberimiz eşliğinde ziyaret ettikten sonra Kapıdağ Yarımadası’na doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Öğle saatlerinde ulaştığımız Bandırma’da Aşk Köprüsü’nü ve tarihi yapıları yakından görüyoruz. Daha sonra 19. yüzyılda yöreye göç eden Karadeniz Tatarları ile gelen bir lezzet olan Çi börekleri tadıyoruz. Günün en güzel saatlerinde Bandırma sahilindeki 4* Eken Prestige Hotel’e yerleşerek Kapıdağ Yarımadası’nda yapacağımız doğa, tarih ve deniz turu için hazırlıklarımızı yapıyoruz.  Anadolu ana karasına incecik bir kıstakla bağlı ve Kyzikos kentine de ev sahipliği yapan yarımadaya ayak bastığımızda denizinin temizliğine ve bahçelerindeki berekete hayran kalıyoruz. Yarımada etrafında otobüsümüzle yaptığımız panoramik turun ardından rehberimiz bizlere Ocaklar Köyü Sahili’nde yüzme molası veriyor ve bu esnada Marmara’nın sularında yüzme keyfi yaşıyoruz. Gün sonunda Bandırma’daki otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi alarak dinleniyoruz. 

 

II. GÜN PAZARTESİ | ERDEK - AVŞA ADASI -  

AVŞA ADASI KEŞİF TURU ( TÜRKELLİ KÖYÜ - YİĞİTLER KÖYÜ – KARADUT ve AKVARYUM KOYU ) 

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra gezimizin ilk adası Avşa Adası’nı yakından tanımak için Erdek’e doğru yola çıkıyoruz. Erdek Sahili’nde yaptığımız kısa bir gezintinin ardından bizleri Avşa’ya götürecek gemide yerlerimizi alıyoruz. Bir saati aşan yolculuğun ardından Marmara Denizi’nin en güzel sahillerine sahip ve en sevilen adası Avşa’ya ulaşıyoruz. Avşa’da rehberimiz eşliğinde yaptığımız kısa gezintinin ardından arzu eden konuklarımızla ekstra düzenlenen Avşa Adası panoramik keşif turu için dolmuşlarda yerlerimizi alıyoruz. Bu esnada Türkelli, Karadut ve Akvaryum Koyu ve adanın bir diğer limanı olan Yiğitler Köyü’nü panoramik olarak görüyor ve rehberimizden bilgiler alarak tanıyoruz. Daha sonra bizlere verilen serbest zaman içinde Marmara Denizi’nde yüzmenin ya da sahil restoranlarında balık yemenin keyfini yaşıyoruz. Avşa’da geçirdiğimiz saatlerin ardından rehberimizin verdiği saatte limanda buluşarak bizleri Erdek’e götürecek gemide yerlerimizi alıyoruz. Gün batımında Bandırma’daki otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi alarak dinleniyoruz.  

 

III. GÜN SALI | ERDEK - PAŞA LİMANI ADASI -  BALIKLI LİMANI

PAŞALİMANI ADASI KEŞİF TURU (BALIKLI LİMANI - POYRAZLI KÖYÜ - HARMANLI KÖYÜ - PAŞA LİMANI KÖYÜ) 

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra gezimizin ikinci adası Paşalimanı Adası’nı yakından tanımak için otelimizden ayrılıyoruz. Marmara Denizi’nde yaptığımız kısa ve keyifli bir yolculuğun ardından Paşalimanı Adası’na ulaşıyoruz. Lala Mustafa Paşa’nın Kıbrıs seferinden dönerken kışladığı ve gemilerini onardığı ada olduğu için bugün Paşalimanı diye anılan bu sakin adada huzuru yaşıyoruz. Arzu eden konuklarımızla adada bizleri bekleyen dolmuşlara binerek ekstra olan Paşalimanı Adası keşif turuna çıkıyoruz. Bu esnada adanın kuzey rüzgârları ile serin yeri olan Poyrazlı Köyü, Lala Mustafa Paşa’nın gemilerini demirlediği Paşa Limanı, üzümleri ile ünlü Harmanlı köylerini yakından tanıma şansı yakalıyoruz. Gezimin ardından adanın güzel bir koyunda deniz molası vererek dinleniyoruz. Gün sonunda Bandırma’daki otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi alarak dinleniyoruz. 

 

IV. GÜN ÇARŞAMBA | BANDIRMA - GÖLYAZI KASABASI - ULUABAT (APOLYONT) GÖLÜ - TRİLYE - MUDANYA SAHİLİ

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Marmara Denizi’ne veda ederek Anadolu’nun Dubrovnik’i Gölyazı Kasabası’na doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Apolyont ( Uluabat ) Gölü kıyısında bir yarımada üzerinde yer alan Gölyazı’da eşsiz tattaki göl balıklarından oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından rehberimiz eşliğinde çok sayıda dizi ve filmin çekildiği Gölyazı sokaklarında keyifli bir yürüyüşe çıkıyoruz. Daha sonra ismi üç aziz anlamına gelen Trilye’de Osmanlı son dönem mimarisinin izlerini yaşatan evleri yakından tanıyor ve Fatih Cami ve Taş Mektep’i görüyoruz. Daha sonra Bursa’nın denizle buluştuğu ilçesi Mudanya’ya ulaşıyor. Cumhuriyet tarihimizde önemli bir yeri olan Mütareke Evi’ni ziyaret ediyoruz. Mudanya'da yaptığımız panoramik kent turunun ardından arkamızda dört dolu günü, iki ada, iki gölü ve bir yarımadayı bırakarak İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde vardığımız İzmir’de FMA TRAVEL’in eğlence ve dinlence dolu başka bir gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

...

 

 * Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır... *

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< 4* EKEN PRESTIGE HOTEL’DE ( BANDIRMA ) Y.P. KONAKLAMA

< OTEL’DE SABAH – AKŞAM YEMEKLER

< ERDEK – AVŞA – ERDEK FERİBOT GEÇİSİ

< ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

< PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE, ÖREN YERİ ve MİLLİPARK GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< PAŞALİMANI ADASI GEMİ GEÇİŞ ÜCRETİ

< AVŞA ADASI DOLMUŞ ÜCRETİ ( 20 TL)

< PAŞALİMANI ADASI DOLMUŞ ÜCRETİ ( 20 TL )

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

07.00'da Mavişehir Egepark,

07.10'da Bostanlı İskelesi önü,

07.20'de Karşıyaka Anıtı,

07.30'da Alsancak Gar FMA TRAVEL Ofisi,

07.40'da Konak Sabancı Kültür Merkezi önü,

07.50'de Hatay Üçyol,

08.00'da Ege Üniversitesi Konuk Evi

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi