BAMBAŞKA BİR AKDENİZ TURU

BAMBAŞKA BİR AKDENİZ TURU (30 Ağustos Özel)

Konaklama : ANTALYA 4* GRIDA CITY HOTEL'DE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

Tur Süresi : 3 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : Acentemize Sorunuz 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

 'BAMBAŞKA BİR AKDENİZ TURU'

 

Lavanta Kokuları, Turkuaz Renkli Koylar, Serin Şelaleler ve Antik Dokunuşlar...


Sagalassos - Kekova Batık Şehir - Olympos - Kaklık Mağarası ve de Kuyucak Lavanta Bahçeleri Farkı ile...

 

ANTALYA – ALANYA – DAMLATAŞ MAĞARASI - MANAVGAT ŞELALESİ  - ASPENDOS TİYATROSU – DÜDEN ŞELALESİ – HADRIAN KAPISI

YİVLİ MİNARE - KEKOVA BATIK ŞEHİR - NOEL BABA KİLİSESİ – OLYMPOS ANTİK KENTİ – KEMER  SAGALASSOS ANTİK KENTİ – BURDUR

BURDUR GÖLÜ - KUYUCAK LAVANTA KÖYÜ – ACIGÖL – KAKLIK MAĞARASI

 

'(3 GÜN - 3 GECE)'


< AKDENİZ DOĞA ve TARİH KEŞİF TURU (EKSTRA) >

...

 

HAREKET ( PERŞEMBE )

Akşam 23:00’de Mavişehir Ege Park, 23:10’da Bostanlı İskele, 23:20’de Karşıyaka Anıt önü, 23:30’da Alsancak Garı Fma Travel ofisi önü, 23:40’da Sabancı Kültür Merkezi, 23:50’de Göztepe İskele ve 24:00’de Üçkuyular Opet önünde buluştuktan sonra Akdeniz’in güzel koylarını, şelalelerini ve tarihi eserlerini gezmek için yolculuğumuza başlıyoruz.

 

1.    GÜN: ( CUMA )

Kahvaltı ve ihtiyaç molaları vererek Akdeniz’in incisi Kaş’a ulaşıyoruz. Kaş’ın şirin evlerini ve ünlü Antiphellos Lahdi’ni yakından tanıyoruz. Daha sonra Akdeniz ile baş başa geçen keyifli bir yolculuğun ardından Üçağız Sahili’ne ulaşıyoruz. Burada arzu eden konuklarımızla gezi teknemize binerek batık şehirleriyle ünlü Kekova’ya doğru mavi yolculuk yapıyoruz. Açık büfe öğle yemeğimizi aldığımız bu keyifli tekne turunun ardından Kekova’nın güzelliklerine veda ederek Akdeniz Sahilleri’ndeki gezimize devam ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında Demre’de Noel Baba Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Burada rehberimizden Noel Baba ile ilgili bilgiler alıyoruz. Burada geçirdiğimiz keyifli anların ardından Olympos’un ağaç evler ile bezeli sahiline doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Olympos antik kentini rehberimiz eşliğinde yakından tanıyoruz. Daha sonra Akdeniz sahillerinin en gelişmiş turizm beldelerinden biri olan Kemer’de kahve molası veriyor ve dinleniyoruz. Gün sonunda Antalya’daki 4* GRIDA CITY HOTEL’e yerleşiyor ve açık büfe akşam yemeğimizi alıyoruz.

 

2. GÜN: ( CUMARTESİ )

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısının ardından arzu eden konuklarımızla ekstra olan Alanya, Manavgat Şelalesi, Aspendos ve Düden Şelalesi’ni yakından tanıyacağımız AKDENİZ DOĞA ve TARİH KEŞİF TURU için yola çıkıyoruz. Muz bahçeleri arasında Akdeniz ile el ele yaptığımız yolculuğun ardından ulaştığımız Alanya’da Damlataş Mağarası’nı ve Alaaddin Keykubad’ın adına kurulan bu kentteki Selçuklu varlığının simgesi Kızılkule’yi geziyoruz. Daha sonra yörenin en görkemli şelalesi Manavgat Şelalesi’nin eşsiz doğasını görmek için yola çıkıyoruz. Manavgat’ta yaptığımız keyifli gezintinin ardından Manavgat Çayı’nın yanı başında öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından Anadolu’nun günümüze ulaşmış en sağlam Roma tiyatrolarından biri olan Aspendos Tiyatrosu’nu geziyoruz. Gün sonunda gezimizin en güzel noktası Düden Şelalesi’ne gidiyor ve bu doğa harikasında keyifli anlar yaşıyoruz. Daha sonra kent merkezindeki 4* Grida City Hotel’e dönüyor ve açık büfe akşam yemeğimizi alıyoruz.

 

3. GÜN: ( PAZAR )

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra otelimizden ayrılıyoruz. Antalya’nın simge yapılarından biri olan Yivli Minare, Kaleiçi Evleri ve Hadrian Kapısı’nı yakından tanıdıktan sonra Akdeniz’in bir başka arkeolojik şaheseri olan Sagalassos’a doğru Toroslar üzerinden yolculuğumuza başlıyoruz. Günün en güzel saatlerinde ulaştığımız Sagalassos’ta antik kenti rehberimiz eşliğinde geziyor ve günümüzde hala suları akan Antoninler Çeşmesi’nde serinliyoruz. Öğle saatlerinde Burdur ve Burdur Gölü’ne doğru gezimize devam ediyoruz. Burdur’a ulaştığımızda rehberimiz eşliğinde Ulu Cami ve Burdur Saat Kulesi’nin bulunduğu tarihi sokaklarında kısa bir gezintiye çıkıyor ve Burdur’un ünü tüm Anadolu’ya yayılmış ceviz ezmelerini tadıyoruz. Öğleden sonra Burdur Gölü’nü izleyerek her şeyin lavanta koktuğu ve lavanta renklerine boyalı Kuyucak Köyü’ne gidiyoruz. Bu köyde keyif kahvelerimizi içiyor ve doğal lavanta ürünlerinden alış veriş yapma şansını yakalıyoruz. Kuyucak’ta geçirdiğimiz keyifli anların ardından Anadolu’nun ilginç göllerinden biri olan soda kaynağı Acıgöl’ü izleyerek yerin altındaki Pamukkale olan Kaklık Mağarası’na ulaşıyoruz. Kaklık Mağarası’nda yerin onlarca metre altındaki traverten oluşumlarını yakından tanıyoruz. Gezimizin sonunda Türkiye’nin ihracata yönelik tekstil ürünlerinin üretildiği Denizli’de ucuz alışveriş imkanı sunan bir outlet mağazına konuk oluyor ve alış veriş yapma şansı yakalıyoruz. Gün sonunda Akdeniz’in birbirinden güzel tarih ve doğa zenginliklerini arkamızda bırakarak İzmir’e dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Gece saatlerinde ulaştığımız İzmir’de başka bir FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

...

 

 * Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır... *

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< ANTALYA 4* GRIDA CITY HOTEL'DE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

< LÜKS ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

< PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

< OTOBÜSTEKİ İKRAMLAR

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< AKDENİZ DOĞA ve TARİH KEŞİF TURU 

< MÜZE, MİLLİPARK ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< KEKOVA’DA AÇIK BÜFE YEMEKLİ TEKNE TURU

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

23:00’de Mavişehir Ege Park,

23:10’da Bostanlı İskele,

23:20’de Karşıyaka Anıt önü,

23:30’da Alsancak Garı Fma Travel ofisi önü,

23:40’da Sabancı Kültür Merkezi,

23:50’de Göztepe İskele

24:00’de Üçkuyular Opet

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi