MOSTRA KARNAVALI’NA SİZ DE DAVETLİSİNİZ...

Sakız Mostra Karnavalı’na Siz de Davetlisiniz!

Konaklama : DIANA HOTEL veya 4* CHANDRIS HOTEL'DE KONAKLAMA

Tur Süresi : 1 Gece 2 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 99 € 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

<<< SANAT TARİHÇİ VE REHBER FATİH M. AYGÜNEŞ EŞLİĞİNDE >>>

 

'MOSTRA KARNAVALI’NA SİZ DE DAVETLİSİNİZ'

 

 

KUZEYİNDEN GÜNEYİNE BAMBAŞKA BİR SAKIZ ADASI TURU 

 

- DIANA HOTEL veya 4* CHANDRIS HOTEL'DE KONAKLAMA -


29 ŞUBAT - 01 MART (2 Gün - 1 Gece)

 

 

Sanat Tarihçisi ve Ülkesel Rehber 'Fatih M. AYGÜNEŞ' Rehberliğinde..

 

...

 

I.GÜN 29 ŞUBAT CUMARTESİ 

Sabah 06.30’da Egepark, 06.40’da Bostanlı İskelesi, 06.50’de Karşıyaka Anıt, 07.00’de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi, 07.10’da Sabancı Kültür Merkezi, 07.20’de Göztepe İskelesi önü, 07.30’da Üçkuyular Shell ve 09.00’da Çeşme Gümrük’te buluştuktan sonra komşu ülkenin en güzel adalarından biri olan Sakız ( Chios ) ve Mostra Karnavalı’na gitmek için yola çıkıyoruz. Çeşme deniz gümrüğünde pasaport kontrollerimizi yaptırdıktan sonra yaklaşık 45 dakikalık keyifli deniz yolculuğumuza başlıyoruz.  

MERKEZ ve KUZEY SAKIZ TURU ( Sakız Kalesi, Vunaku Meydanı, Tarihi Yel Değirmenleri, Vrondatos, Daskalopetra Kardamyla , Marmaro, Langada ) 

Sakız’a ulaştığımızda bizleri bekleyen otobüsümüzle Yunanistan’ın en bakımlı ve zengin adası Sakız’ı keşfetmek için adada yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız Ada’nın kalbinde yer alan Sakız Kalesi oluyor. Bir zamanların Ceneviz, Venedik ve de Osmanlı dönemi izlerini taşıyan kale ve kale içi yerleşimini rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Kale gezintisinin ardından 19.yy.da Sakız Adası’nı ziyaret eden Sultan Abdülmecid’in emri ile inşa edilen Sakız’ın günümüze kalmış en sağlam camisi olan Mecidiye Camisi, Sakız’ın buluşma noktası olan Vunaku Meydanı ve Halk Bahçesi, Sakız’ın en şirin Osmanlı yapılarından biri olan Melek Paşa Çeşmesi’ni yakından gördükten sonra Sakız’ın ileri gelenlerinin oturduğu ve Homeros’un adı ile ünlenen Daskalopetra’ya ev sahipliği yapan Vrontados’a doğru Kuzey Sakız’da yol alıyoruz. Gezimizin ilk durağı ve Sakız resimlerinin vazgeçilmez sahnesi olan Tarihi Yeldeğirmenleri’nde kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra Ada'nın en güzel sayfiyesine sahip Kardamyla ve Marmaro'ya doğru gezimizi sürdürüyoruz. Bu şirin sahil kasabasında verdiğimiz gezinti molasının ardından Ada'nın balık lokantaları ile ünlü dalyan köyü olan Langada'ya doğru gezimizi sürdürüyoruz. Burada deniz mahsüllerinden oluşan leziz bir öğle yemeği alıyoruz. Gün sonunda otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz. Akşam arzu eden konuklarımızla otelimizin lobisinde buluşuyor ve limitsiz içkili bir Taverna Eğlencesi’ne katılıyoruz. Yunan müziği eşliğinde akşam yemeğimizi eğlenerek alıyoruz

 

II.GÜN 01 MART PAZAR:  

GÜNEY SAKIZ TURU ( Mostra Karnavalı, Thymiana Köyü, Armolia, Mesta, Pirgi , Paşa Limanı )  

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra 10.00’da Sakız’ın ünlü Mostra Karnavalı’nı izlemek için karnavalın yapıldığı Thymiana Köyü’ne gidiyoruz. “Talimi” adı verilen dans gösterileri, geçit alayları ve bando eşliğinde doyasıya eğleniyor ve Sakız’ın karnaval kültürünü yakından tanıyoruz. Mostra Karnavalı’nda geçirdiğimiz keyifli anların ardından Güney Sakız Turu için otobüsümüzde yerlerimizi alıyoruz. Sakız ağaçlarının ve mimari zenginliğin en bol olduğu Mastihohoria (damla sakızı köyleri ) ve Notia horia ( güney köyleri ) diye adlandırılan yörede yolculuğumuza başlıyoruz. İlk olarak kızıl toprağı, kalesi ve çömlekleri ile ünlü Armolia’da kısa bir mola veriyor ve Sakız’a özgü hediyelik eşyalardan alma şansı yakalıyoruz. Daha sonra  “ksista“adı verilen cephe süslemeleri ile ünlü Pirgi’de keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Öğle saatlerinde Paşa Limanı’nda Sakız’ın deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Gezinin sonunda labirenti andıran sokakları ve kale görünümlü evleri ile Mesta adlı ortaçağ köyünü geziyoruz. Güney gezimizin sonunda Sakız Adası’na veda ederek gemimizde yerlerimizi alıyor ve Çeşme’ye doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Çeşme’de gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra İzmir’e doğru özel aracımızla yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız İzmir’de bir başka FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz. 

 

* Yunanistan ve başka ülkelerde limanlarda veya otellerde talep edilen turist ziyaretçi vergileri konuklar tarafından ödenir.

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır...

MOSTRA KARNAVALI’NA SİZ DE DAVETLİSİNİZ.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< DIANA HOTEL veya 4* CHANDRIS HOTEL'DE KONAKLAMA

< ÇEŞME - SAKIZ - ÇEŞME FERİBOT ULAŞIMI

< SAKIZ KENT TURU

< GÜNEY SAKIZ TURU ( MOSTRA KARNAVALI - THYMIANA - MESTA - PİRGİ – ARMOLIA –PAŞA LİMANI)

< KUZEY SAKIZ TURU (YEL DEĞİRMENLERİ – DASKALOPETRA, KARDAMYLA ve LANGADA )

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI ( 50 TL )

< VİZE ÜCRETİ ( 140 EURO ) ( Yeşil pasaport ve Schengen vizesi olmayanlar için )

< 65 YAŞ ÜSTÜ KONUKLARDAN SİGORTA HİZMETİNDE 10 EURO SUR –PRIM ALINACAKTIR

 

*** 55 EURO EDERİNDEKİ PAKET ACENTADA SATIN ALINDIĞI TAKDİRDE YANLIZCA 36 EURO ÖDENECEKTİR***

 

SAKIZ KONFOR ve EĞLENCE PAKETİ

 YUNAN TAVERNASI’NDA LİMİTSİZ İÇKİLİ - CANLI MÜZİKLİ SAKIZ ÖZEL MENÜSÜ (35 EURO)
 İZMİR-ÇEŞME-İZMİR OTOBÜS ULAŞIMI (20 EURO)

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

06.30’da Mavişehir Egepark

06.40’da Bostanlı İskelesi

06.50’de Karşıyaka Anıt

07.00'de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi

07.10'da Sabancı Kültür Merkezi önü

07.20'de Göztepe İskelesi

07.30’de Üçkuyular OPET

08.30’da Çeşme Gümrük

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi