KOS - SYMI - KALYMNOS

KOS - SYMI - KALYMNOS

Konaklama : SYMI’DE PEDI BEACH HOTEL'DE KONAKLAMA

Tur Süresi : 2 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 279 € 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

'Ege Denizi'nin Üç Güzeli'

 

 * * * KOS - SYMI - KALYMNOS  * * *

 

'Adalara FMA TRAVEL ile Gidilir'

 

'Türkiye'de Bir ilk ve Bir FMA Klasiğini Beraber Yaşayalım'

 

17 - 19 Mayıs | 04 - 06 Haziran (3 Gün - 2 Gece)

 

...

 

★ ★  Ada Turizminin Efsane Rehberi FATİH M AYGÜNEŞ ile ★ ★ 

 

...

 

 

17 MAYIS CUMA

I.GÜN ( BODRUM – KOS – ASKLEPION – PLATANI KÖYÜ - ZIA KÖYÜ – TIGKAKI GÖLÜ ve SYMI )

Sabah 04.30’de Mavişehir Egepark, 04.40’da Bostanlı Vapur İskelesi önü, 04.50’de Karşıyaka Anıt Önü, 05.00’de Alsancak Garı FMA TRAVEL Ofisi önü, 05.10’da Konak Sabancı Kültür Merkezi önü, 05.20’de Göztepe Vapur İskelesi, 05.30’da Üçkuyular OPET önünde buluştuktan sonra Bodrum’a doğru gezimize başlıyoruz. Bodrum’a ulaştığımızda gümrükte işlemlerimizi tamamladıktan sonra Güney Ege’nin üç güzel adası Kos, Symi ve Kalymnos gezimiz için Ege Denizi’nde mavi yolculuğa başlıyoruz.  Sabahın en güzel saatlerinde gezimizin ilk adası Kos’a ulaşıyoruz.  Tarihin ilk hastanesi ne ev sahipliği yapan ve tıbbın babası Hipokrates’in doğum yeri olan bu güzel adada gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra rehberimiz eşliğinde ada merkezini geziyoruz. Bu keyifli gezinti esnasında ilk olarak Kos Limanı’na yaklaşırken bizi karşılayan Kos Kalesi’ni görüyoruz. Daha sonra Kos merkezinde yer alan ve Hippokrat’ın gölgesinde derslerini verdiğine inanılan binlerce yıllık Hipokrat Çınarı’nı fotoğraflıyoruz.  Daha sonra İtalyan işgali döneminde yapılan Polis Karakolu, Kos’un antik kalıntılarını, Osmanlı dönemi izlerini taşıyan Loziya ve Defterdar Cami gibi yapıları yakından tanıyoruz. Öğleye doğru arzu eden konuklarımızla hem öğle yemeğimizi almak hem de Kos’un dağ köylerini gezmek için yola çıkıyoruz. İlk olarak Kos Türklerinin yoğun yaşadığı bir dönemin Germe, bugünün Platani Köyü’ne gidiyor ve çınar ağaçlarının gölgesinde eşsiz bir yemek ziyafeti yapıyoruz.  Yemeğin ardından hem kahvelerimizi içmek hem de alışveriş yapmak için Kos Adası’nın en güzel dağ köyü Zia Köyü’ne doğru gezimizi sürdürüyoruz. Zia Köyü’nde geçirdiğimiz keyifli anlar esnasında karşımızda yer alan Kalymnos ve Pserimos Adaları’nı izliyoruz. Gün sonunda Kos’un en güzel sahili ve tek tuz gölüne ev sahipliği yapan Tigkaki’ye gidiyoruz. Bu sahil yerleşimde yaptığımız panoramik gezintinin ardından Kos gümrüğüne gidiyor ve bizleri Symi’ye götürecek gemide yerlerimizi alıyoruz. Günün en güzel saatinde ulaştığımız gemiciliğin ve süngerciliğin merkezi sayılan Yunanistan’ın en keyifli adasında butik bir otel olan Pedi Beach Hotel’e yerleşiyoruz.

 

18 MAYIS CUMARTESİ

II. GÜN ( SYMI – PANORMITIS – MARATHOUNDA )

Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra arzu eden konuklarımızla günün en güzel saatlerinde Symi’nin  ve Yunanistan’ın en ilginç yapılarından biri olan Panormitis Manastırı’nı ziyaret etmek için adada yolculuğa çıkıyoruz. Symi Adası’nın çatısında verdiğimiz ilk molada Horio, Gialos ve Pedi yerleşimlerinin tümünü bir arada fotoğraflama şansı yakalıyoruz. Daha sonra ulaştığımız Panormitis Sahili’nde 15.yy.dan beri ayakta duran Panormitis Manastırı’nı, Ana Kilisesi’ni ve görkemli müzelerini yakından tanıyoruz. Ardından öğle yemeği keyfi yapmak için Marathounda Koyu’na gidiyoruz. Gün sonunda  otelimize dönerek dinleniyoruz.

 

19 MAYIS PAZAR

III.GÜN (SYMI - KALYMNOS - POTHIA - MYRTIES - KOS - BODRUM)

Sabah erken saatlerde Ege’nin en şirin adası Symi’den ayrılarak Ege’nin en güzel adalarından biri olan Kalymnos’a doğru yol alıyoruz. Kalymnos limanında keyifli bir gezintiye çıkıyoruz Osmanlı döneminde Kilimli adı ile bilinen bu adada ilk olarak merkez yerleşim olan Pothia’yı yakından tanıyoruz. Daha sonra arzu eden konuklarımızla bizleri bekleyen otobüsümüzde yerlerimizi alarak ada etrafında keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Bu gezimiz esnasında ilk olarak Hagia Savvas Manastırı’nı görüyor ve Horio üzerinden Myrties Köyü’ne gidiyoruz. Burada Telendos Adası’nın manzarasını izleyerek öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pothia’ya dönerek bizleri Kos’a götürecek gemide yerlerimizi alıyoruz. Kos Limanı’na ulaştığımızda vakit kaybetmeden Kos gümrüğünde çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve deniz yolu ile Bodrum’a dönüyoruz. Bodrum’a ulaştığımızda Marina’da  bizleri bekleyen otobüsümüzle İzmir’e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız İzmir’de bir başka FMA TRAVEL turunda tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır... *

 

*** Bu tur Türkiye’de ilk kez bu isim ve özgün programı ile Sanat Tarihçi- Rehber FATİH M. AYGÜNEŞ tarafından gerçekleştirilmiştir. ***


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< SYMI’DE PEDI BEACH HOTEL’DE KONAKLAMA

< İZMİR – BODRUM – İZMİR OTOBÜSLE ULAŞIM

< BODRUM – KOS – BODRUM FERİBOT ULAŞIMI

< KOS – SYMI GEMİ ULAŞIMI

< SYMI – KALYMNOS GEMİ ULAŞIMI

< KALYMNOS – KOS GEMİ ULAŞIMI

< YURTDIŞI SEYAHAT SİGORTASI

< REHBERLİK HİZMETİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI ( 15 TL )

< AKŞAM YEMEKLERİ

< 65 YAŞ ÜSTÜ KONUKLARDAN SİGORTA HİZMETİNDE 15 EURO SUR –PRIM ALINACAKTIR

 

FMA TRAVEL KÜLTÜR ve EĞLENCE PAKETİ

< KOS KÖYLERİ TURU ( 35 Euro )

< SYMI ADASI ve PANORMITIS TURU ( 30 Euro)

< KALYMNOS ADASI ve MYRTIES TURU (35 Euro)

< YEŞİL PASAPORT yada SCHENGEN VİZESİ OLMAYAN KONUKLAR İÇİN SCHENGEN VİZE ÜCRETİ ( 120 EURO )

 

*** 100 EURO EDERİNDEKİ PAKET ACENTEDE SATIN ALINDIĞI TAKDİRDE YALNIZCA 51 EURO ÖDENECEKTİR. ***

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

04.30’de Mavişehir Egepark,

04.40’da Bostanlı Vapur İskelesi önü,

04.50’de Karşıyaka Anıt Önü,

05.00’de Alsancak Garı FMA TRAVEL Ofisi önü,

05.10’da Konak Sabancı Kültür Merkezi önü,

05.20’de Göztepe Vapur İskelesi,

05.30’da Üçkuyular OPET önü

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi