KOS - SYMI - KALYMNOS | 4 Gün - 3 Gece (Bayram Özel)

KOS - SYMI - KALYMNOS | 4 Gün - 3 Gece (Bayram Özel)

Konaklama : SYMI'DE PEDI BEACH HOTEL ve KOS’DA PARADISE HOTEL

Tur Süresi : 3 Gece 4 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 329 € 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

 

'Ege Denizi'nin Üç Güzeli'

 

 * * * KOS - SYMI - KALYMNOS  * * *

 

'Adalara FMA ile Gidilir' 


Ege Denizi’nin En Güzel Adası Symi’de ve de Eğlencenin Adası Kos’ta Konaklama Ayrıcalığı ile...


'Türkiye'de Bir ilk ve Bir FMA Klasiğini Beraber Yaşayalım'

 

11 - 14 Ağustos (4 Gün - 3 Gece)

 

...

 

 

1.Gün ( 11 AĞUSTOS 2019 – PAZAR )

Bodrum’dan Kos’a Yolculuk ve Kos Köyleri Keşif Turu 

Sabah 04.30’da Karşıyaka Anıtı önü, 04.45’de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi önü, 05.00’de Üçkuyular Shell önünde buluştuktan sonra Türkiye’de ilk kez FMA TRAVEL’ın düzenlediği “Ege Denizinin Üç Güzeli” gezimize başlıyoruz. Bodrum’a ulaştığımızda gümrükte işlemlerimizi tamamladıktan sonra Güney Ege’nin üç güzel adası Kos, Symi ve Kalymnos için Ege Denizi’nde mavi yolculuğa başlıyoruz.  Sabahın en güzel saatlerinde gezimizin ilk adası Kos’a ulaşıyoruz.  İlk olarak ulaştığımız tıbbın babası Hipokrates’in doğum yeri olan bu güzel adada gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra rehberimiz eşliğinde Kos Köyleri Turu için yola çıkıyoruz. İlk olarak Dikeos Dağı eteklerinde yer alan yemyeşil bir dağ köyü olan Zia Köyü’ne doğru gezimize devam ediyoruz. Zia Köyü’ndeki geleneksel ürünlerin satıldığı köy çarşısında yaptığımız keyifli gezinti esnasında Kos Adası’na özgü yöresel ürünlerden alma şansını yakalıyoruz.  Daha sonra Yunanistan’ın keyifli içeceklerinden biri olan frapelerimizi içmek için manzaralı bir tavernaya konuk oluyoruz. Bu esnada karşımızda yer alan Kalymnos ve Pserimos Adaları’nı ve adanın tek gölü olan Tigaki Sahili’ndeki Tuz Gölü’nü izliyoruz. Öğleden sonra Kos Türklerinin yoğun yaşadığı bir dönemin Germe bugünün Platani Köyü’nden geçerek Kos Adası’nın güzel sahillerinden biri Lambi Beach yakınlarında bir balık tavernasına konuk oluyoruz. Adaya özgü deniz mahsulleri ve yöresel tatlardan oluşan zengin menülü bir öğle yemeği alıyoruz. Gün sonunda Kos Adası’nın kalbindeki otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz. Akşam saatlerinde arzu eden konuklarımızla Kos Gecesi’ni yaşamak ve yemeğimizi almak için sahil tavernalarından birine gidiyoruz. 

 

II. Gün ( 12 AĞUSTOS 2019 – PAZARTESİ )

Kos Adası Merkez Turu ve Ege’nin Su Perisi Symi Adası’na Yolculuk 

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra bavullarımızı alarak bizleri bekleyen aracımızda yerlerimizi alıyoruz. Daha sonra Kos Adası’nın kalbine doğru keyifli bir gezintiye başlıyoruz. Bu keyifli gezinti esnasında ilk olarak Kos Limanı’na yaklaşırken bizi karşılayan Tarihi Kos Kalesi ( Kastro Neretzias )’ni görüyoruz. Daha sonra Plateia Platanou Meydanı’nı taçlandıran ve Hipokrat’ın gölgesinde derslerini verdiğine inanılan binlerce yıllık Hipokrat Çınarı’nı fotoğraflıyoruz.  Merkezdeki gezimizi İtalyan işgali döneminde yapılan Polis KarakoluRoma AgorasıEleftheria MeydanıCezayirli Hasan Paşa, Defterdar Cami, Eleftheria Meydanı ve Halk Agorası ( Dimotiki Agora )  gibi yapıları panoramik biçimde görerek tamamlıyoruz. Kos Adası Merkez Turu’nu tamamladıktan sonra Kos Limanı’na gidiyor ve bizleri Symi’ye götürecek gemide yerlerimizi alıyoruz. Günün en güzel saatinde ulaştığımız gemiciliğin ve süngerciliğin merkezi sayılan Yunanistan’ın en keyifli adasının Pedi Sahili’ndeki denize sıfır otelimize yerleşiyoruz. Günün en güzel saatinde Symi denizinin tadını çıkarıyoruz.

 

III. Gün ( 13 AĞUSTOS 2019 – SALI )

SYMI ADASI’NDA KEŞİF ve KEYİF TURU

(SYMI – PANORMITIS – MARATHOUNDA) 

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından otelimizin eşsiz plajında yüzme keyfi yaşıyoruz. Daha sonra Yunanistan’ın en keyifli adasında kent turumuzu yapıp Symi’nin ve Yunanistan’ın ilginç yapılarından biri olan Panormitis Manastırı’nı ziyaret etmek için adada yolculuğa çıkıyoruz. Symi Adası’nın çatısında verdiğimiz ilk molada Horio, Gialos ve Pedi yerleşimlerinin tümünü bir arada fotoğraflama şansı yakalıyoruz. Daha sonra ulaştığımız Panormitis Sahili’nde 15.yy.dan beri ayakta duran Panormitis Manastırı’nı, Ana Kilisesi’ni ve görkemli müzelerini yakından tanıyoruz. Daha sonra Symi’nin en bakir ve görülesi sahili Marathounda Koyu’na gidiyoruz. Buranın el değmemiş bakir doğasında mavi sulara kendimizi bırakıyoruz. Gün sonunda  otelimize dönerek dinleniyoruz. Akşam saatlerinde arzu eden konuklarımızla Symi merkezinde yer alan bir Yunan Tavernası’na konuk olarak Symi mutfağının eşsiz tatlarını tatma şansı yakalıyoruz.

 

IV. Gün ( 14 AĞUSTOS 2019 – ÇARŞAMBA )

SÜNGER ADASI’NA YOLCULUK

(SYMI - KALYMNOS - POTHIA - MYRTIES - KOS - BODRUM)

Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılarak Ege’nin en güzel adalarından biri olan Kalymnos’a doğru yol alıyoruz. Osmanlı döneminde Kilimli adı ile bilinen bu adada ilk olarak merkez yerleşim olan Pothia’yı yakından tanıyoruz. Daha sonra bizleri bekleyen otobüsümüzde yerlerimizi alarak ada etrafında keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Bu gezimiz esnasında ilk olarak adanın en eski yerleşim yeri olan Horio’ya ulaşıyoruz. Ada’nın ortaçağdan günümüze kalmış Horas Kalesi’ne ve çok sayıdaki tarihi eve ev sahipliği yapan köy yerleşiminde kısa bir mola veriyor ve de geleneksel Kalymnos ürünlerinden alma şansı yakalıyoruz. Daha sonra kaya tırmanışları ile ünlü Kalymnos adasında birbirinden zor ve renkli tırmanma rotalarına ev sahipliği yapan adanın kuzeybatı yönüne doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Bu esnada hemen yanı başımızdaki birkaç yüz kişinin yaşadığı Telendos Adası’nı ve uzaklardaki Leros Adası’nı panoramik olarak görüyoruz. Öğle saatlerinde adanın yemyeşil doğaya ve eşsiz plajlarına sahip Myrties ve Masouri Köyleri’ne gidiyoruz. Masouri Köyü’nde bizlere geleneksel Kalymnos mutfağından lezzetler sunan bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından Pothia Limanı’na dönerek bizleri Kos Adası’na götürecek gemide yerlerimizi alıyoruz. Kos Limanı’na ulaştığımızda vakit kaybetmeden Kos gümrüğünde çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve deniz yolu ile Bodrum’a dönüyoruz. Bodrum’a ulaştığımızda Marina’da  bizleri bekleyen otobüsümüzle İzmir’e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız İzmir’de bir başka FMA TRAVEL turunda tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz. 

 

 

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır... *

 

*** Bu tur Türkiye’de ilk kez bu isim ve özgün programı ile Sanat Tarihçi- Rehber FATİH M. AYGÜNEŞ tarafından gerçekleştirilmiştir. ***

 

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< SYMI'DE PEDI BEACH HOTEL’DE 2 GECE O.K. KONAKLAMA

< KOS’DA PARADISE HOTEL’DE 1 GECE O.K. KONAKLAMA

< BODRUM – KOS – BODRUM FERİBOT ULAŞIMI

< KOS – SYMI GEMİ ULAŞIMI

< SYMI – KALYMNOS GEMİ ULAŞIMI

< KALYMNOS – KOS GEMİ ULAŞIMI

< KOS MERKEZ TURU

< SYMI MERKEZ TURU

< KALYMNOS MERKEZ TURU

< YURTDIŞI SEYAHAT SİGORTASI

< REHBERLİK HİZMETİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI ( 15 TL )

< AKŞAM YEMEKLERİ

< 65 YAŞ ÜSTÜ KONUKLARDAN SİGORTA HİZMETİNDE 10 EURO SUR – PRIM ALINACAKTIR

< YEŞİL PASAPORT ya da SCHENGEN VİZESİ OLMAYAN KONUKLAR İÇİN SCHENGEN VİZE ÜCRETİ ( 120 EURO )

 

FMA TRAVEL KÜLTÜR ve EĞLENCE PAKETİ

 KOS KÖYLERİ TURU ( 35 Euro )

 SYMI ADASI ve PANORMITIS TURU ( 30 Euro)

 KALYMNOS ADASI ve MYRTIES TURU (35 Euro)

 İZMİR – BODRUM – İZMİR OTOBÜSLE ULAŞIM (40 Euro)

 

*** 140 EURO EDERİNDEKİ PAKET ACENTEDE SATIN ALINDIĞI TAKDİRDE YALNIZCA 71 EURO ÖDENECEKTİR. ***

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

04.30’da Karşıyaka Anıtı,

04.45'de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi Önü

05.00’de Üçkuyular OPET önü

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi