KAPADOKYA - ANKARA - BEYPAZARI

KAPADOKYA - ANKARA - BEYPAZARI

Konaklama : JANET BUTİK OTEL, 4* RAMADA BY WYNDHAM OTEL, 4* ATALAY HOTEL

Tur Süresi : 3 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 579 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

'FMA Travel ile Kapadokya ve Ankara’ya Harika Bir Yolculuk'

 

 KAPADOKYA - ANKARA - BEYPAZARI

 

 * * * HİÇ BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ * * *


 <<< Kapadokya’da Doğaya Ankara’da Ata’ya Yolculuk >>> 

 

21 - 24 KASIM  (3 Gün - 3 Gece)

 ...

 

PERŞEMBE - HAREKET

Akşam saat 21:00'de Mavişehir EgePark Önü, 21:10'da Bostanlı İskelesi, 21:20'de Karşıyaka Anıt, 21:30'da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi, 21:40'da Konak Sabancı Kültür Merkezi, 21:50'de Hatay – Üçyol ve 22:00'de Bornova Ege Üniversitesi Kampüs Girişi'nde buluştuktan sonra Harikalar Diyarı Kapadokya'ya doğru gezimize başlıyoruz.

 

1. Gün: KAPADOKYA – AVANOS – ÜRGÜP – GÖREME – UÇHİSAR – PAŞABAĞLARI – ASMALI KONAK – GÜVERCİNLİK VADİSİ
CUMA

Sabah saatlerinde alacağımız extra sabah kahvaltısının ardından Kapadokya'nın büyüleyici coğrafyasını keşfetmek için Göreme Açık Hava Müzesi'ne doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Kaya kiliselerini rehberimiz eşliğinde geziyor ve freskoları yakından tanıyoruz. Güvercinlik Vadisi'nde güvercin evlerini görüyor ve Paşabağlar'da yörenin en büyük peri bacalarını görüyoruz. Öğle saatlerinde gittiğimiz Uçhisar'da, Uçhisar Kalesi'ni ve açıklarda Erciyes Dağı'nı görüyoruz. Öğle yemeğimizi otantik bir restoranda aldıktan sonra orta yerinden Kızılırmak'ın aktığı Avanos'a doğru yola çıkıyoruz. Avanos'da yaptığımız kısa gezintinin ardından bir çanak – çömlek atölyesine ve taş atelyesine konuk oluyor ve Kızılırmak çamurunun çömlekçi çarkında şekil alışına tanık oluyoruz. Öğleden sonra Kapadokya'nın gözbebeği Ürgüp'e doğru gezimize devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde bizleri karşılayan Üç Güzeller'de verdiğimiz kısa molanın ardından Asmalı Konak ve Turasan Şarap Fabrikası'nı geziyoruz. Kapadokya'nın birbirinden güzel üzümleri ile yapılan şarapların tadımını yapıyor ve alış veriş yapıyoruz. Gün sonunda otelimize yerleşiyoruz akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra arzu eden konuklarımızla ekstra olan eşsiz eğlenceli TÜRK GECESİ'ne katılmak için otelimizden ayrılıyoruz. 24.00'e kadar yaşadığımız eğlencenin ardından otelimize dönüyoruz.2. Gün: DERİNKUYU YER ALTI KENTİ - IHLARA VADİSİ – MELENDİZ ÇAYI-TUZ GÖLÜ-ŞEREFLİKOÇHİSAR 
CUMARTESİ

Kapadokya'da geçirdiğimiz güzel gecenin ardından sabahın ilk saatlerinde arzu eden konuklarımızla Kapadokya'yı gökyüzünden izlemek için extra olan balon turuna katılıyoruz. Sabah kahvaltısının ardından yer altı kenti ile ünlü Derinkuyu'ya doğru yola çıkıyoruz. Derinkuyu'da ünlü yer altı kentini gezdikten sonra bir doğa harikası olan Ihlara Vadisi'ni gezmek için yola çıkıyoruz. Ihlara Vadisi'nde Melendiz Çayı'nın etrafında yer alan kaya kiliselerini geziyoruz. Ihlara'da geçirdiğimiz keyifli anların ardından Ankara’ya doğru yola koyuluyoruz.  Şereflikoçhisar’a yaklaştığımızda yolumuz üzerinde bizi Türkiye’nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü karşılıyor. Dileyen misafirlerimizle gölde yürüyüş yapıyoruz, doğasını seyrediyor, rehberimizden önemli bilgiler dinliyoruz. Gün sonunda Ankara’da Tarihi Roma Hamamı yakınlarındaki 4* Atalay Hotel’e yerleşiyor akşam yemeğimizi alarak dinleniyoruz.

 

3. Gün : ANKARA-ANITKABİR-ANADOLU MEDENİYETLERİ MÜZESİ BEYPAZARI - HIDIRLIK TEPESİ - TARİH ve KÜLTÜR EVİ - TAŞ MEKTEP - ALAADDİN KEYKUBAD CAMİ - BAĞ EVİ
PAZAR

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Ankara’yı tanımak için kent gezimize başlıyoruz. İlk olarak Ankara’ya yukarıdan bakabileceğimiz Ankara Kalesi’ne çıkıyoruz. Kale içinde yaptığımız keyifli gezi esnasında eski Ankara Evleri ve mimarisini yakından tanıyoruz. Daha sonra dünyanın sayılı müzelerinden biri olan Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ni gezerek Anadolu’nun çağlar boyunca ev sahipliği yaptığı medeniyetlerin izlerine tanık oluyoruz. Daha sonra Anıtkabir’i ziyaret ederek ATA’nın mozolesinde saygı duruşunda bulunuyoruz. Anıtkabir’in sergi ve müze salonlarını ve Barış Parkı’nı gezdikten sonra şirin mimarisi ile ünlü Beypazarı Kasabası’na doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Beypazarı’na ulaştığımızda öğle yemeğimiz için Beypazarı'nın en otantik mekanlarından biri olan Bağ Evi'nde müzik eşliğinde eğlenerek Beypazarının yöresel tatları eşliğinde alıyoruz. Yemeğimizin ardından taş sokakları, cumbalı ahşap evleri, gelenekseli yaşatan hayat anlayışı ile Beypazarı'nda tarihi bir yolculuğa başlıyoruz. Kentin orta yerinde yer alan ve eski bir Beypazarı konağı olan Tarih ve Kültür Evi'ni ve Taş Mektep'i görüyoruz. Kentin en eski camisi olan Alaaddin Keykubad Cami'yi ziyaret ediyoruz. Kentin mimarisini yakından tanıdıktan sonra geleneksel sanatların hala canlı olduğu kasabada çarşıyı geziyoruz. Havuç lokumu, kuru, telkari işçiliği ile yapılan gümüş takılar gibi Beypazarı'nın ünlü ürünlerinden alma şansını yakalıyoruz. Daha sonra sonra bu şirin Anadolu kasabasına veda ederek İzmir'e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolumuz üzerinde ihtiyaç molaları vererek ulaştığımız İzmir'de başka bir FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

Kapadokya’da Doğa’ya Ankara’da Ata’ya Yolculuk  

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< JANET BUTİK OTEL URGUP'DE 1 GECE Y.P KONAKLAMA

< 4* RAMADA BY WYNDHAM OTEL’DE 1 GECE Y.P KONAKLAMA

< 4* ATALAY HOTEL’DE 1 GECE Y.P KONAKLAMA

< ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

< OTELDEKİ SABAH ve AKŞAM YEMEKLERİ

< REHBERLİK HİZMETİ ve OTOBÜSTEKİ İKRAMLAR

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< OTELDEKİ EKSTRA YİYECEK ve İÇECEKLER

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< TÜRK GECESİ

< BALON TURU

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

Perşembe Akşam

21:00'de Mavişehir EgePark Önü,

21:10'da Bostanlı İskelesi,

21:20'de Karşıyaka Anıtı,

21:30'da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi ,

21:40'da Konak Sabancı Kültür Merkezi,

21:50'de Hatay – Üçyol

22:00'de Bornova Ege Üniversitesi Kampüs Girişi

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi