Kuzeyin Üç Güzeli GÖKÇEADA - BOZCAADA ve AVŞA ADASI

Kuzeyin Üç Güzeli GÖKÇEADA - BOZCAADA ve AVŞA ADASI

Konaklama : ZİLELİ HOTEL’DE veya 4* AKOL HOTEL'DE Y.P KONAKLAMA

Tur Süresi : 2 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 699 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

''KUZEYİN ÜÇ GÜZELİ''


 'GÖKÇEADA - BOZCAADA - AVŞA ADASI'   


<<< En Güzel Adaları Keşfetmeye Hazır mısınız? >>>


28 - 30 Ağustos (3 Gün - 2 Gece)

 

''Yaz Sıcaklarında Serinlemek İçin Kuzey Denizleri'nin Üç Güzeli''

 

- En Ekonomik ve En Zengin Program -

 

<<< 4* AKOL OTEL'DE veya ZİLELİ HOTEL'DE KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE >>>

 

 

I.Gün : GÖMEÇ ATATÜRK KAYASI – AŞIKLAR ŞELALESİ – BOZCAADA – BOZCAADA KALESİ – ÇANAKKALE   

Sabah saat 07.00’de Üçkuyular Shell, 07.10’da Göztepe İskelesi karşısı, 07.20’de Sabancı Kültür Merkezi önü, 07.30’da Alsancak Gar Fma Ofisi, 07.40’da Karşıyaka Anıt Karşısı, 07.50’de Bostanlı İskele, 08.00’de Mavişehir Ege Park önünde buluştuktan sonra Gökçeada, Bozcaada ve Avşa Adası gezimize başlıyoruz. İlk olarak Bergama’da bir onyx atölyesine konuk oluyor ve onyx malzemesinin usta ellerde şekil alışına tanık oluyoruz. Daha sonra gezimizin ilk uğrağı olan Gömeç beldesindeki Atatürk Kayası’nı görüyoruz. Daha sonra orman havasını solumak ve kahvaltımızı yapmak için son günlerin gözde mekanı Aşıklar Şelalesi’ne gidiyoruz. Burada verdiğimiz keyifli molanın ardından Geyikli İskelesi’nden feribotumuza biniyor ve Bozcaada’ya ulaşıyoruz. İlk olarak Tarihi Bozcaada Kalesi’ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Daha sonra öğle yemeğimizi güzel bir restoranda alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından sayısız Rum evine ve kiliseye ev sahipliği yapan adada gezintiye çıkıyoruz. Öğleden sonra şarapları ile ünlü Bozcaada’da bir şarap mağazasına konuk oluyoruz. Şarap yapımı hakkında bilgiler aldıktan sonra adaya özgü şaraplar ve domates reçeli alma şansı yakalıyoruz. Gün sonunda Bozcaada’ya veda ederek Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Çanakkale’de otelimize yerleşerek akşam yemeğimizi alıyoruz.

 

II.GÜN : GÖKÇEADA – AYDINCIK – KALEKÖY – RUM KÖYLERİ ( TEPEKÖY – DEREKÖY ve ZEYTİNLİKÖY )  

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelimizden ayrılıyoruz. Kabatepe İskelesi’nden feribota biniyor ve rüya gibi bir yolculuk yaparak Mutlular Adası İMBROS (GÖKÇEADA) ’a ulaşıyoruz. Gökçeada’ya vardığımızda ilk olarak çay ve kahvelerimizi içmek için Kaleköy’e doğru gezimizi sürdürüyoruz. Kaleköy Sahili’nde geçirdiğimiz keyifli anların ardından kent merkezinde bizleri bekleyen özel kiraladığımız dolmuşlara binerek ekstra olan “Rum Köyleri Turu”na çıkıyoruz. Bu keyifli yolculuk esnasında bir zamanlar Türkiye’nin en kalabalık köyü olan Dereköy’e doğru gezimizi sürdürüyoruz. Yolculuğumuz esnasında Zeytinli Barajı Göleti’nin manzarasına karşı kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Günümüzde Rumlar tarafından terk edilmiş olan Dereköy’de kilise sokağını ve köyün tarihi çamaşırhanesini geziyoruz. Daha sonra Rumların yaşadığı ve şarapçılığı ile ünlü adanın en güzel köyü Tepeköy’e doğru gezimize devam ediyoruz. Burada Barba Yorgo’nun ünlü ev yapımı şaraplarından alma şansı yakalıyoruz. Adanın en yüksek köyünde yaptığımız keyifli gezintinin ardından Fener Rum Patriği’nin de köyü olan Zeytinliköy’e gidiyor ve köy sokaklarında yaptığımız kısa bir gezintinin ardından köy kahvesinde lezzetli bir dibek kahvesi içiyoruz. Gün sonunda Rum ve Türk, Hıristiyan ve Müslüman halkların bir arada barış içinde yaşadığı Mutlular Adası’ndan ayrılarak feribot kuyruğunda yerimizi alıyoruz. Akşam saatlerinde otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.  

 

III.GÜN : AVŞA ADASI – ERDEK SAHİLİ – PAŞA LİMANI  

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve  Avşa Adası’nı yakından tanımak için Erdek’e doğru yola çıkıyoruz. Erdek Sahili’nde yaptığımız kısa bir gezintinin ardından bizleri Avşa’ya götürecek gemide yerlerimizi alıyoruz. Bir saati aşan yolculuğun ardından Marmara Denizi’nin en güzel sahillerine sahip ve en sevilen adası Avşa’ya ulaşıyoruz. Avşa’da rehberimiz eşliğinde yaptığımız kısa gezintinin ardından arzu eden konuklarımızla ekstra düzenlenen Avşa Adası panoramik keşif turu için dolmuşlarda yerlerimizi alıyoruz. Bu esnada Türkelli, Karadut ve Akvaryum Koyu ve adanın bir diğer limanı olan Yiğitler Köyü’nü panoramik olarak görüyor ve rehberimizden bilgiler alarak tanıyoruz. Daha sonra bizlere verilen serbest zaman içinde Marmara Denizi’nde yüzmenin ya da sahil restoranlarında balık yemenin keyfini yaşıyoruz Gün sonunda rehberimizin verdiği saatte limanda buluşarak bizleri Erdek’e götürecek gemide yerlerimizi alıyoruz. Gün batımında ulaştığımız Erdek’te bizleri bekleyen otobüsümüze binerek arkamızda üç dolu günü, üç güzel adayı ve batan güneşi bırakarak İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde vardığımız İzmir’de FMA TRAVEL’in eğlence ve dinlence dolu başka bir gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz…


 * Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır... *

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< ÇANAKKALE ZİLELİ HOTEL’DE veya 4* AKOL HOTEL'DE Y.P KONAKLAMA

< OTELDE SABAH ve AKŞAM YEMEKLERİ

< ÇANAKKALE – ECEABAT – ÇANAKKALE FERİBOT GEÇİŞİ

< KABATEPE – GÖKÇEADA – KABATEPE FERİBOT GEÇİŞİ

< GEYİKLİ – BOZCAADA – GEYİKLİ FERİBOT GEÇİSİ

< ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

< PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE, ÖREN YERİ ve MİLLİPARK GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< GÖKÇEADA RUM KÖYLERİ DOLMUŞ ÜCRETİ

< AVŞA DOLMUŞ ÜCRETİ

< AŞIKLAR ŞELALESİ GİRİŞ ÜCRETİ

< ERDEK – AVŞA – ERDEK FERİBOT GEÇİŞİ

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

07.00’de Üçkuyular Shell,

07.10’da Göztepe İskelesi karşısı,

07.20’de Sabancı Kültür Merkezi önü,

07.30’de Alsancak Gar FMA TRAVEL ofisi,

07.40’da Karşıyaka Anıt Karşısı

07.50’de Bostanlı İskele,

08.00’de Mavişehir Ege Park önü

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi