AKDENİZ’E RÜYA GİBİ BİR YOLCULUK

Köprülü Kanyon'dan Sagalassos'a, Dim Çayı'ndan Kekova'ya AKDENİZ

Konaklama : ANTALYA 4* GRIDA CITY HOTEL'DE Y.P. KONAKLAMA

Tur Süresi : 3 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 599 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

 'AKDENİZ’E RÜYA GİBİ BİR YOLCULUK'

   

<< MERAK ETTİĞİNİZ YERLER İLE DOLU DOLU >> 

 

KAŞ’TAN ALANYA’YA, KEKOVA’DAN OLYMPOS’A, KÖPRÜLÜ KANYON’DAN DİM ÇAYI VADİSİ’NE ve SAGALASSOS'A
 

21 - 24 KASIM (3 Gün - 3 Gece)

 ...

 

< AKDENİZ DOĞA ve TARİH KEŞİF TURU (30 TL) >

 

PERŞEMBE

Saat 23.00’de Egepark, 23.10’da Bostanlı İskelesi önü, 23.20’de Karşıyaka Anıt önünden, 23.30’da Lozan Atatürk Lisesi önü, 23.40’da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi, 23:50’de Göztepe İskele ve 00.00’de Üçkuyular OPET önünde buluştuktan sonra Kekova, Olympos, Dim Çayı, Köprülü Kanyon, Sagalassos ve Salda Gölü’nün merak ettiğimiz güzelliklerini görmek için yolculuğumuza başlıyoruz.

 

CUMA

Sabah saatlerinde ulaştığımız Kaş’ta kahvaltı molamızı veriyoruz. Kahvaltının ardından rehberimiz eşliğinde Kaş’ın şirin evlerini ve ünlü Antiphellos Lahdi’ni yakından tanıyoruz. Daha sonra Akdeniz’in en güzel sularında yüzmek ve batık kenti keşfetmek için Kekova’ya doğru yola çıkıyoruz. Akdeniz ile baş başa geçen keyifli bir yolculuğun ardından Üçağız Sahili’ne ulaşıyoruz. Burada arzu eden konuklarımızla gezi teknemize binerek batık şehirleriyle ünlü Kekova’ya doğru mavi yolculuk yapıyoruz. Açık büfe öğle yemeğimizi aldığımız bu keyifli tekne turunun ardından Kekova’nın güzelliklerine veda ederek Olympos’un ağaç evler ile bezeli sahiline doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Olympos antik kentini rehberimiz eşliğinde yakından tanıyoruz. Gün sonunda Kemer’e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Kemer’e ulaştığımızda Ayışığı Parkı ve Kemer Marina’sı civarında rehberimizin verdiği serbest zamanda yorgunluk kahvelerimizi içiyor ve ardından Antalya’ya otelimize yerleşmek için yola çıkıyoruz. Antalya merkezdeki 4* Grida City Hotel’e yerleştikten sonra açık büfe öğle yemeğimizi alarak dinleniyoruz.

 

CUMARTESİ

AKDENİZ DOĞA ve TARİH KEŞİF TURU ( Ekstra )

ALANYA – ALANYA KALESİ – KIZILKULE – DİM ÇAYI – CENNET VADİSİ – MANAVGAT ŞELALESİ ve MANAVGAT ÇAYI ve KÖPRÜLÜ KANYON MİLLİ PARKI

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra arzu eden konuklarımızla ekstra olan “Akdeniz doğa ve tarih keşif turu”na çıkıyoruz. Bu turumuzda hepimizin çokça merak ettiği Dim Çayı ve Cennet Vadisi, Manavgat Şelalesi, Köprülü Kanyon ve Alanya’yı yakından tanıyoruz. Gezimizin ilk durağında Akdeniz’in en rağbet gören tatil beldelerinden olan Alanya’ya ulaşıyoruz. Burada Alanya KalesiKızılkule ve Selçuklu döneminden kalma tarihi tersane yapılarını fotoğraflama şansı yakalıyoruz. Daha sonra Alanya’nın gizli cenneti olan Cennet Vadisi ve Dim Çayı’na gitmek için yola çıkıyoruz. Akdeniz’in en güzel yerlerinden biri olan Dim Çayı Vadisi’nde geçirdiğimiz keyifli anların ardından bir başka doğa harikası olan Manavgat Şelalesi’ne doğru gezimizi sürdürüyoruz. Öğle saatlerinde ulaştığımız Manavgat Şelalesi’nde Manavgat Çayı’nın yanı başında öğle yemeğimizi aldıktan sonra şelaleyi ziyaret ediyor ve büyülü coğrafyayı yakından tanıyoruz. Günün en güzel saatlerinde gezimizin en görülesi yeri olan Köprülü Kanyon Milliparkı’na doğru doğa ile iç içe keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz. Birçoğumuzun belki de ilk kez göreceği Köprülü Kanyon’da arzu eden konuklarımızla rafting yapma keyfi yaşıyoruz. Köprülü Çayı’nın soğuk sularında serinledikten sonra da Antalya’ya dönüyor ve 4* Grida City Hotel’e yerleşiyoruz.

 

PAZAR

ANTALYA KALEİÇİ – YİVLİ MİNARE - HADRIAN KAPISI – AĞLASUN - SAGALASSOS ANTİK KENTİ – KUYUCAK LAVANTA KÖYÜ – BURDUR - BURDUR GÖLÜ – ACI GÖL ve KAKLIK MAĞARASI

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Antalya kent merkezindeki tarihi yapıları yakından tanımak için otelimizden ayrılıyoruz. Antalya’nın simge yapılarından biri olan Yivli Minare, Kaleiçi Evleri vHadrian Kapısı’nı yakından tanıdıktan sonra Akdeniz’in bir başka arkeolojik şaheseri olan Sagalassos’a doğru Toroslar üzerinden yolculuğumuza başlıyoruz. Günün en güzel saatlerinde ulaştığımız Sagalassos’ta antik kenti rehberimiz eşliğinde geziyor ve günümüzde hala suları akan Antoninler Çeşmesi’nde serinliyoruz. Öğle saatlerinde Burdur ve Burdur Gölü’ne doğru gezimize devam ediyoruz. Burdur’a ulaştığımızda rehberimiz eşliğinde Ulu Cami ve Burdur Saat Kulesi’nin bulunduğu tarihi sokaklarında kısa bir gezintiye çıkıyor ve Burdur’un ünü tüm Anadolu’ya yayılmış ceviz ezmelerini tadıyoruz. Öğleden sonra Burdur Gölü’nü izleyerek her şeyin lavanta koktuğu ve lavanta renklerine boyalı Kuyucak Köyü’ne gidiyoruz. Bu köyde keyif kahvelerimizi içiyor ve doğal lavanta ürünlerinden alış veriş yapma şansını yakalıyoruz. Kuyucak’ta geçirdiğimiz keyifli anların ardından Anadolu’nun ilginç göllerinden biri olan soda kaynağı Acıgöl’ü izleyerek yerin altındaki Pamukkale olan Kaklık Mağarası’na ulaşıyoruz. Kaklık Mağarası’nda yerin onlarca metre altındaki traverten oluşumlarını yakından tanıyoruz. Gezimizin sonunda Türkiye’nin ihracata yönelik tekstil ürünlerinin üretildiği Denizli’de ucuz alışveriş imkanı sunan bir outlet mağazına konuk oluyor ve alış veriş yapma şansı yakalıyoruz. Gün sonunda Akdeniz’in birbirinden güzel tarih ve doğa zenginliklerini arkamızda bırakarak İzmir’e dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Gece saatlerinde ulaştığımız İzmir’de başka bir FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır...

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< ANTALYA 4* GRIDA CITY HOTEL'DE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

< LÜKS ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

< PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

< OTOBÜSTEKİ İKRAMLAR

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< AKDENİZ DOĞA ve TARİH KEŞİF TURU ( 30 TL )

< MÜZE, MİLLİPARK ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< KEKOVA’DA AÇIK BÜFE YEMEKLİ TEKNE TURU

< KÖPRÜLÜ KANYON’DA RAFTİNG KEYFİ

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

23.00’de Mavişehir Ege Park

23.10’da Bostanlı Vapur İskelesi

23.20’de Karşıyaka Anıt

23.30’da Alsancak Gar Fma Travel Ofisi

23.40’da Konak Sabancı Kültür Merkezi

23.50’de Göztepe İskelesi

24.00’de Üçkuyular OPET

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi