ESKİŞEHİR - KÜTAHYA (Hafta Sonu Özel)

ANADOLU'NUN VENEDİK'İNE HARİKA BİR SEYAHAT

Konaklama : EN HOTEL / BÜYÜK OTEL’DE Y.P. KONAKLAMA

Tur Süresi : 1 Gece 2 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 323 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 209 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

ESKİŞEHİR ve KÜTAHYA

 

'2 Gün - 1 Gece'


‘Anadolu'nun Venedik'inde Keyifli Bir Haftasonu...’ 

 

1. Gün: KÜTAHYA - AIZANOI - DÖNERLER CAMİ - MACAR EVİ

CUMARTESİ

06.30'da Ege park, 06.40'da Bostanlı İskelesi önü, 06.50'de FMA TRAVEL Yalı Ofisi'nde, 07.00'de Lozan Atatürk Lisesi önü, 07.10'da Sabancı Kültür Merkezi, 07.20'de Hatay - Üçyol, 07.30'da Bornova Ege Üniversitesi Kampüs Kapısı önünde buluştuktan sonra KÜTAHYA ve ESKİŞEHİR'de yapacağımız tarih ve doğa gezimize başlıyoruz. Yolumuz üzerinde kısa bir kahvaltı molası verdikten sonra Batı Anadolu'da en sağlam kalmış tapınağa ( ZEUS TAPINAĞI ) ev sahipliği yapan AIZANOI antik kentine ulaşıyoruz. Burada geçirdiğimiz tarih yüklü anların ardından KÜTAHYA'ya doğru gezimize devam ediyoruz. Seramik ve çinileriyle dünyanın dört bir yanında ün salmış bu güzide ilimizin; 18.yüzyıl Kütahya Evlerinin topluca korunduğu GERMİYAN SOKAĞI'nda, Arnavut kaldırımlı yollarında kentimizin tarihi dokusunu yakından inceleme fırsatı buluyoruz. ULU CAMİ, DÖNERLER CAMİ ve MEVLEVİHANE, MACAR EVİ'ni ziyaret ettikten sonra Kütahya'dan ayrılıyoruz. Gün sonunda EN HOTEL'e yerleşiyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeğinin ardından arzu eden konuklarımızla Eskişehir akşamını yaşamak için keyifli bir gezintiye çıkıyoruz.

 

2. Gün: ODUNPAZARI -ATLIHAN ÇARŞISI - BALMUMU MÜZESİ - CAM ESERLER MÜZESİ - KURŞUNLU KÜLLİYESİ - LÜLETAŞI MÜZESİ - ŞAHİN TEPESİ - KENTPARK - SAZOVA PARKI

PAZAR

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından kentin eski dokusuna tanık olacağımız Odunpazarı Semti'ni ziyaret ediyoruz. Bu güzel semtte geleneksel dokusunu tekrar kazanmış olan tarihi evleri, usta ellerin şekil verdiği lületaşı eserleri satın alabileceğimiz Atlıhan Çarşısı'nı, Balmumu Müzesi'ni, Cam Eserler Müzesi'ni, Kurşunlu Külliyesi'ni ve Lüleletaşı Müzesi'ni geziyoruz. Öğle saatlerinde kent merkezinde bir restoranda Eskişehir mutfağının gözdesi çiğ böreklerimizi yiyoruz. Öğle yemeğinin ardından kenti kuşbakışı olarak görebileceğimiz bir konumda olan Şahin Tepesi - Şelalepark'a giderek kenti panoramik olarak fotoğraflıyor ve keyif çaylarımızı yudumluyoruz. Ardından son yılların belediyecilik harikası olan, Anadolu'ya deniz ve plajın getirildiği Kent Park'ta ve tematik düzenlemeleri ile dikkatleri çeken Sazova Park'ta keyifli dakikalar geçiriyoruz. Daha sonra kentin orta yerinden akan Porsuk Çayı'nda keyifli bir tekne yolculuğuna çıkıyoruz. Daha sonra İzmir'e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolumuz üzerinde ihtiyaç molaları vererek ulaştığımız İzmir'de başka bir FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* EN HOTEL / BÜYÜK OTEL’DE Y.P. KONAKLAMA

* ULAŞIM VE TÜM ÇEVRE GEZİLERİ

* REHBERLİK HİZMETLERİ VE OTOBÜSTEKİ İKRAMLAR

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

- ÖĞLE YEMEKLERİ

- PORSUK ÇAYI’NDA TEKNE TURU

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

06.30'da Ege park,

06.40'da Bostanlı İskelesi önü,

06.50'de FMA TRAVEL Yalı Ofisi,

07.00'de Lozan Atatürk Lisesi önü,

07.10'da Sabancı Kültür Merkezi,

07.20'de Hatay - Üçyol,

07.30'da Bornova Ege Üniversitesi Kampüs Kapısı önü